Prokuratūra apgalvo, ka pusaudzis sašauts 16 reizes. Policists apsūdzēts pirmās pakāpes slepkavībā.

Publiskots video, kurā redzams, kā policists ar 16 (!) šāvieniem noslepkavo melnādainu pusaudzi 44

Pasaulē
2015. gada 25. novembrī 14:02 2015. gada 25. novembrī 14:02
Čikāgas policija otrdien publiskojusi video, kurā redzams, kā policists nošauj melnādainu pusaudzi. Incidents noticis pagājušā gada 20.oktobrī. Video redzams, kā policists Džeisons van Daiks sašauj 17 gadus veco Lakuanu Makdonaldu.

Prokuratūra apgalvo, ka pusaudzis sašauts 16 reizes.

Makdonalds video redzams ejam prom no policistiem, kad tiek sašauts, un pakrīt uz ielas. Viņš vēl pakustina galvu, roku un tad atskan vēl viens šāviens, kas, kā izskatās, trāpīja viņam krūtīs. Pēc tam kadrā parādās policists, kurš pieiet pie sašautā un pasper tālāk viņam izkritušo nazi.

Neilgi pirms video publiskošanas van Daikam otrdien tika izvirzītas apsūdzības slepkavībā un liegta atbrīvošana pret galvojumu. Notiesāšanas gadījumā viņam draud 20 gadu cietumsods.

Čikāgas mērs Rahms Emanuels otrdien aicināja sabiedrību saglabāt mieru, pieļaujot, ka gaidāmi protesti. ASV pēdējā laikā regulāri nāk gaismā incidenti, kuros policija pielietojusi pārmērīgu spēku pret melnādainajiem aizdomās turamajiem.

Policists ar 16 šāvieniem noslepkavo melnādainu pusaudzi - video 18+:

Mineapolisā pirmdienas naktī izcēlās apšaude demonstrācijas laikā, kuras dalībnieki protestēja pret 24 gadus vecā melnādainā jaunieša Džamara Klārka nāvi. Vairāki baltie vīrieši sāka šaut demonstrantu pūlī. Divi cilvēki tika arestēti, pieci - ievainoti. Policija ziņoja, ka Klārks miris sadursmē ar policistiem, kas atbildējuši uz izsaukumu par incidentu ģimenē15.novembrī.

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Māmiņu Aneti šokē Litenes pamatskolas skolotājas rupjība: "Manu bērnu saukā par idiotu un stulbeni" 113
Būt otrajai sievai. Tas nav tik vienkārši, kā izskatās 10
Pirmoreiz tuvi viņi bija tikai kāzu naktī. Elvisa Preslija un viņa Priscillas skaistais mīlasstāsts 3
Skatīt visus komentārus