Kremļa kritiķis Hodorkovskis: "Mēs esam Brežņeva stagnācijas perioda beigu posmā. Putins ir jaunāks, tāpēc, diemžēl, šī stagnācija var vilkties ilgāk."

Hodorkovskis: "Putins ir novedis Krieviju atpakaļ stagnācijā, kas izsmēla PSRS spēkus 70.gados" 13

Ārzemēs
2015. gada 27. novembrī 10:53
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pārdzīvos Rietumu noteiktās sankcijas un zemās naftas cenas, taču viņš ir novedis Krieviju tādā stagnācijā, ka tā var galu galā sabrukt, paziņoja bijušais Krievijas naftas rūpniecības magnāts un Kremļa kritiķis Mihails Hodorkovskis.

Pēc viņa teiktā, Putins var pārdzīvot naftas cenas, kas ir zemākas par 45 dolāriem par barelu, taču jo ilgāk viņš paliek pie varas, jo lielāks risks ir Krievijai. Putins ir novedis Krieviju atpakaļ stagnācijā, kas izsmēla PSRS spēkus 70.gados, kad pie varas bija Leonīds Brežņevs, sacīja Hodorkovskis.

"Krievija ir atkritusi atpakaļ situācijā, kas ir līdzīga 70.gadu beigām," sacīja Hodorkovskis. "Mēs esam Brežņeva stagnācijas perioda beigu posmā. Putins ir jaunāks, tāpēc, diemžēl, šī stagnācija var vilkties ilgāk."

"Ja jūs jautājat, vai Krievija izdzīvos savās pašreizējās robežās, kad Putins dosies prom, es teiktu, ka iespējas tai izdzīvot ir lielākas, ja viņš dodas prom nākamajos 5-8 gados, nevis, teiksim, pēc 15 gadiem," norādīja Hodorkovskis. "Es runāju par Krievijas izdzīvošanu pašreizējās robežās."

Viņš sacīja, ka politiskā un ekonomiskā situācija Krievijā nav pietiekami saspīlēta, lai drīzumā izceltos revolūcija, jo dzīves standarti nav nokritušies tik zemu, lai saniknotu tautu.

"Putinam ir labas iespējas ilgu laiku palikt pie varas," paziņoja Hodorkovskis.

Viņš arī pieļāva, ka biznesa aprindu spiediena rezultātā Rietumi galu galā varētu mīkstināt Krievijai noteiktās sankcijas.

LETA/Foto: Vida Press
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Krievijas vēsturē baisākais maniaks Popkovs apsūdzēts vēl 60 sieviešu slepkavībās 12
  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 17
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 17