Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Reklāmas liek skaidri saprast, ka afgāņi, visticamāk, nesaņems bēgļu statusu Norvēģijā.

Norvēģija afgāņu avīzēs brīdina potenciālos patvēruma meklētājus par deportēšanu 4

Pasaulē
2015. gada 27. novembrī 12:15 2015. gada 27. novembrī 12:15
Norvēģijas valdība šonedēļ ievietojusi Afganistānas laikrakstos reklāmas, kurās potenciālie patvēruma meklētāji brīdināti, ka tiks "ar spēku atgriezti atpakaļ".

Sekojot Dānijas piemēram, Norvēģija publicējusi reklāmas ārvalstu medijos ar mērķi atturēt bēgļus un patvēruma meklētājus no došanās uz Norvēģiju.

Reklāmās brīdināts, ka "imigrācija Norvēģijā tiek strikti regulēta".

"Personām, kas nekvalificējas atļaujai Norvēģijā un kuru pieprasījumi ir noraidīti, ir jāatgriežas savā izcelsmes valstī vai valstī, kur viņi dzīvoja. Ja jūs nedosities prom brīvprātīgi, jūs tiksiet atgriezti ar spēku," teikts Norvēģijas Tieslietu un sabiedriskās drošības ministrijas sastādītajā reklāmā.

Reklāmas publicētas pirmajā lapā angļu valodā rakstošajā laikrakstā "Afghanistan Times" un dari valodā rakstošajā "Hasht-e-sub".

Abos laikrakstos reklāmas šonedēļ publicētas visās dienās no pirmdienas līdz ceturtdienai un piektdien reklāma redzama arī "Hasht-e-sub".

Reklāmas liek skaidri saprast, ka afgāņi, visticamāk, nesaņems bēgļu statusu Norvēģijā.

"Cilvēkiem no drošām zonām Afganistānā vai tiem, kuriem piešķirtas uzturēšanās atļaujas citā valstī, pieteikumi tiks noraidīti un viņi tiks deportēti. Cilvēki no zonām, kas netiek uzskatītas par drošām, varētu tikt atgriezti citās Afganistānas daļās," noradīts reklāmās.

Reklāmās sīki izskaidrotas arī nesenās izmaiņas patvēruma politikā, tostarp pabalstu samazināšana cilvēkiem bēgļu centros, pagaidu uzturēšanās atļauju izdošana un ģimeņu apvienošanās ierobežojumi.

Norvēģijas tieslietu ministrs skaidroja, ka reklāmu mērķis ir cīnīties pret maldīgiem priekšstatiem par Norvēģijas patvēruma piešķiršanas politiku.

Papildu reklāmām laikrakstos Norvēģijas valdība ir izveidojusi arī kontu sociālajā tīklā "Facebook", lai informētu par noteikumiem patvēruma piešķiršanā.

Dānija publicēja reklāmas Libānas laikrakstos, un arī Vācija nesen sāka kampaņu Afganistānā, aicinot tās pilsoņus rūpīgi padomāt, pirms doties grūtajā ceļā uz Eiropu.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 12
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 14
Skatīt visus komentārus