23 Foto
Parīzes teroraktu upuru piemiņas ceremonijā Olands solīja sakaut "fanātiķu armiju".

Francijas prezidents sola sakaut "fanātiķu armiju" FOTO 87

Ārzemēs
2015. gada 27. novembrī 16:40
Svinīgā ceremonijā Parīzes teroraktu upuru piemiņai Francijas prezidents Fransuā Olands piektdien solījis, ka Francija nepadosies nedz bailēm, nedz naidam un darīs visu iespējamo, lai iznīcinātu "fanātiķu armiju", kas sarīkoja šo slaktiņu.

Ceremonijā Invalīdu nama pagalmā sapulcējās aptuveni 2000 cilvēku, tostarp amatpersonas un arī daži teroraktos cietušie. "Mēs nepadosimies nedz bailēm, nedz naidam. (..) Visiem jums es svinīgi solu, ka Francija darīs visu iespējamo, lai iznīcinātu fanātiķu armiju, kas pastrādāja šos noziegumus," sacīja Olands, kurš ieradās ceremonijas norises vietā, valsts himnai skanot. Uz ekrāna tika demonstrētas visu 130 teroraktos bojāgājušo cilvēku fotogrāfijas un dziedātāji izpildīja beļģu autora Žaka Brela saviļņojošo balādi "Quand on n'a que l'amour".

Olands norādīja, ka teroraktos "nozagti 130 likteņi, 130 smiekli, kas vairs nekad neatskanēs", piebilstot, ka tie nākuši no 50 vietām Francijā un 17 valstīm. Vairums upuru bija jaunāki par 35 gadiem, sacīja prezidents, norādot, ka teroristi uzbrukuši populārām Parīzes izklaides vietām, tostarp bāriem, restorāniem un koncertzālei. Olands uzsvēra, ka šie cilvēki tika nogalināti, jo reprezentēja dzīvi, Franciju un brīvību.

Atbildību par 13. un 14.novembrī notikušajiem uzbrukumiem uzņēmās teroristu grupējums "Islāma valsts". Teroristi rīkojās "neprātīga mērķa vārdā un nodeva Dievu", sacīja Olands, piebilstot, ka Francija atbildēs uz uzbrukumiem ar dziesmām, koncertiem un šoviem. "Mēs turpināsim doties uz stadioniem," sacīja prezidents.

LETA/Foto: Reuters

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Google boss: līdz 2029. gadam cilvēki iemācīsies kļūt nemirstīgi 18
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 75
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 66