Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Bēdīgi slavenajā Aušvicas-Birkenavas nāves nometnē laika posmā no 1940. līdz 1945.gadam tika nogalināts aptuveni 1,1 miljons cilvēku, tostarp miljons Eiropas ebreju.

95 gadus vecs Aušvicas nāves nometnes mediķis atzīts par spējīgu stāties tiesas priekšā 19

Pasaulē
2015. gada 2. decembrī 15:24 2015. gada 2. decembrī 15:24
Vācijas tiesa otrdiena atzinusi 95 gadus vecu bijušo Aušvicas koncentrācijas nometnes mediķi par spējīgu stāties tiesas priekšā apsūdzībās par līdzdalību 3681 cilvēka nogalināšanā.

Hūberts Z. strādāja Aušvicas koncentrācijas nometnē no 1944.gada 15.augusta līdz 1945.gada 14.septembrim, kad tur ieradās 14 vilcieni ar cilvēkiem, tostarp slavenās dienasgrāmatas autore ebreju meitene Anne Franka.

Prokurori apgalvo, ka Hūberts Z. zinājis gan to, ka Aušvicas koncentrācijas nometnes mērķis bijusi cilvēku iznīcināšana, gan pārzinājis nometnes struktūru.

"Ņemot vērā viņa zināšanas, apsūdzētais atbalstīja nometnes organizēšanu un tādejādi bija iesaistīts un sekmēja iznīcināšanu," jau iepriekš paziņoja prokuratūra, kas apsūdzējusi Hūberts Z. par līdzdalību vismaz 3681 cilvēka slepkavībā.

Tomēr tiesa jūnijā secināja, ka apsūdzētais nespēs stāties tiesas priekšā. Mediji ziņoja, ka viņam ir vecuma plānprātība.

Zemākās instances lēmums tika pārsūdzēts augstākajā tiesā. Tā otrdien norādīja, ka psihiatri ir konstatējuši apsūdzētajam ierobežotas spējas atbildēt tiesas priekšā, bet secināja, ka to var kompensēt ar regulāriem pārtraukumiem tiesas sēžu laikā un medicīnisko aprūpi.

Augstākā tiesa arī noraidīja bažas, ka tiesas emocionālā ietekme un mediju uzmanība varētu kaitēt apsūdzētajam.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 41
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 164
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Skatīt visus komentārus