64 Foto
Apšaude notikusi palīdzības centrā cilvēkiem ar attīstības traucējumiem, un, pēc provizoriskām ziņām, uzbrucēji bija trīs un viņu sejas sedza maskas.

Kalifornijā dramatiskā apšaudē nogalināti vismaz 14 cilvēki 16

Ārzemēs
2015. gada 2. decembrī 22:29
(Papildināta 3.12. pl. 7:55) Apšaudē, kas trešdien notikusi Sanbernardīno, ASV Kalifornijas pavalstī, nogalināti vismaz 14 cilvēki, bet 17 guvuši ievainojumus.

Divi no ievainotajiem atrodas kritiskā stāvoklī.

Divus smagi bruņotos uzbrucējus - vīrieti un sievieti - policija pēc dramatiskas vajāšanas operācijas nošāvusi, bet trešais aizdomās turamais ir aizturēts, taču policija pagaidām nav pārliecināta, ka šī persona patiesi saistīta ar slaktiņu.

Apšaude notika Inlendas Reģionālajā centrā, kas sniedz palīdzību cilvēkiem ar attīstības traucējumiem un kura konferenču zāle bija iznomāta kādas Ziemassvētku sezonas ballītes rīkotājiem.

Vienu no aizdomās turamajiem ASV mediji identificējuši kā Sajedu Faruku. Cilvēks ar šādu vārdu ir strādājis Sanbernardīno kā vides veselības speciālists. Otrs aizdomās turamais vīrietis, domājams, ir Sajeda brālis, bet par sievietes identitāti pagaidām nekas nav zināms.

Uzbrukuma motīvi pagaidām nav skaidri, taču policija pārbauda versiju, saskaņā ar kuru par slaktiņa iemeslu kalpojis darba attiecību konflikts.

Varasiestādes paziņojušas, ka pagaidām nav pamata notikušo klasificēt kā teroraktu.

Nogalinātie uzbrucēji bijuši bruņoti ar triecienšautenēm un bisēm. Šobrīd tiek pārbaudīts, vai slepkavas aiz sevis nozieguma vietā nav atstājuši arī spridzekļus.

Video no notikuma vietas:


LETA/BNS/Foto: Twitter/Reuters/EPA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 71
  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 22
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 46