28 gadus vecais Sjeds Faruks un viņa 29 gadus vecā sieva Tašfīna Malika iedvesmojās no ārvalstu teroristu organizācijām.

Kalifornijas terorakts ticis rūpīgi plānots. Uzbrucēji zvērējuši uzticību "Daesh" līderim. FOTO 121

Ārzemēs
2015. gada 5. decembrī 14:22
ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) Kalifornijā sarīkoto slaktiņu izmeklē kā teroraktu, parādoties liecībām, ka slaktiņa līdzdalībniece zvērējusi uzticību džihādistu grupējumam "Islāma valsts".

"Izmeklēšanā parādījušās liecības par slepkavu radikalizēšanos un iespējamu iedvesmošanos no ārvalstu teroristu organizācijām," žurnālistiem pavēstīja FIB direktors Džeimss Komijs.

Viņš piebilda, ka nav nekādu norāžu, ka 28 gadus vecais Sjeds Faruks un viņa 29 gadus vecā sieva Tašfīna Malika būtu plašāka tīkla daļa.

"Mēs esam atraduši liecības, kas ļāva mums uzzināt par rūpīgu plānošanu," paziņoja FIB direktora vietnieks Deivids Boudihs. "Ir virkne pierādījumu, kas ļauj mums teikt, ka tagad mēs izmeklējam teroraktu."

Pēc viņa teiktā, izmeklētāji pārbauda Malikas ierakstu "Facebook", kurā viņa zvēr uzticību "Islāma valsts" līderim Abu Bakram al Bagdadi un kas veikts ap trešdienas slaktiņa laiku.

Izmeklētāji izskata pāra mājās atrastos pierādījumus, lai noskaidrotu, kas viņiem licis sarīkot slaktiņu.

Jau vēstīts, ka apšaudē, ko pāris trešdien sarīkoja Sanbernardīno, tika noslepkavoti 14 cilvēki, bet 21 guva ievainojumus.

Pēc nozieguma policija Faruka un Malikas mājās atrada lielu daudzumu sprāgstvielu, ieroču un munīcijas.

Ja viņu sarīkotais slaktiņš būs bijis terorakts, tad tas būs asiņainākais šāda veida uzbrukums ASV teritorijā kopš 2001.gada 11.septembra.

 

 

LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA

Izlasi

Advokāte Īrijā ar dažām fotogrāfijām izjauc latvieša Jāņa mēģinājumu piedzīt 120 000 eiro 25
Šis tūrists 47 dienas izdzīvoja Himalajos. Viņa meitene nomira 3 dienas pirms izglābšanas 8
Černobiļas avārijas radiāciju 31 gadu vēlāk fiksē tālajā Čehijā; tur mīt radioaktīvās mežacūkas 8
Skatīt visus komentārus