Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Obama: "Saspiežot tā [grupējuma] sirdi, mēs panāksim, ka "Islāma valstij" kļūst grūtāk izplatīt propagandu pārējā pasaulē."

Obama asā tonī draud "Islāma valsts" līderiem: "Jūs esat nākamie." VIDEO 43

Pasaulē
2015. gada 14. decembrī 22:15 2015. gada 14. decembrī 22:15
ASV prezidents Baraks Obama pirmdien no jauna draudēja iznīcināt džihādistu grupējumu "Islāma valsts", solot atkarot sunnītu ekstrēmistu organizācijas Tuvajos Austrumos sagrābtās teritorijas un nogalināt tās līderus.

Runājot jūtami asākā tonī, prezidents uzsvēra, ka ASV un to sabiedrotie Sīrijā un Irākā izvērš cīņu pret "Islāma valsti".

"Mēs sitam viņus spēcīgāk nekā agrāk," sacīja Obama savā jau otrajā uzrunā par šo tematu pēc slaktiņa Sanbernardīno, Kalifornijā, kur divi islāma radikāļi - vīrs un sieva - nogalināja 14 cilvēkus.

"Saspiežot tā [grupējuma] sirdi, mēs panāksim, ka "Islāma valstij" kļūst grūtāk izplatīt propagandu pārējā pasaulē," sanāksmē Pentagonā pēc tikšanās ar ASV armijas līderiem sacīja Obama.

Uzskaitījis vairāku "Islāma valsts" līderu vārdus, kas ir nogalināti ASV vadītās koalīcijas uzlidojumos, Obama pauda nopietnu brīdinājumu.

""Islāma valsts" līderi nevar paslēpties," viņš sacīja. "Mūsu nākamais vēstījums viņiem ir vienkāršs - jūs esat nākamie."

"Islāma valsts" ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur "kalifātu" un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Grupējums uzņēmies atbildību par Parīzē 13. un 14.novembrī notikušo slaktiņu, kurā tika nogalināti 130 cilvēki.

Baraks Obama draud iznīcināt džihādistu grupējumu "Islāma valsts" - video:


LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 41
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 9
Skatīt visus komentārus