Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pa kreisi: Francijas modele Izabella, kuras dzīve traģiski aprāvās. Pa labi - 16 gadus veca modele, kura pērn šokēja Dāniju: tik tieva cilvēka attēlu uzlika uz žurnāla vāka.

Ļoti tievām modelēm Francijā liks uzrādīt ārsta izziņu, vai viņas ir veselas 16

Pasaulē
2015. gada 18. decembrī 13:50 2015. gada 18. decembrī 13:50
Francijas parlamenta apakšpalāta ir pieņēmusi likumprojektu, kas paredz, ka ļoti tievām modelēm ir jāuzrāda ārsta izziņa, kurā apstiprināts, ka viņas ir veselas, bet žurnāliem, kas apstrādā fotogrāfijas, izmainot modeles siluetu, būs jānorāda, ka tās ir "pielabotas".

Likums nosaka, ka modelēm ir jāsaņem ārsta izziņa, ka viņu veselības stāvoklis ir "novērtēts, jo īpaši pēc ķermeņa masas indeksa, kā atbilstošs profesijas pienākumu veikšanai".

Likuma pārkāpējus varēs sodīt ar sešu mēnešu cietumsodu un 75 tūkstošu eiro sodanaudu.

Deputāti arī nobalsoja par to, ka modeļu attēliem, kas ir izmainīti, lai "to siluets kļūtu šaurāks vai platāks", ir jāpievieno norāde "pielabots".

Sākotnējais likumprojekts izraisīja protestu vilni modes aprindās, jo tajā bija paredzēts noteikt minimālo ķermeņa masas indeksu modelēm. Ķermeņa masas indekss ir ķermeņa tauku rādītājs, kas veidots kā auguma un svara attiecība.

Tomēr beigās Francijas parlamenta deputāti vienojās ļaut ārstiem noteikt, vai modele nav pārāk tieva, ņemot vērā dažādus kritērijus, tostarp vecumu, dzimumu un ķermeņa formu.

Sākotnējā likumprojekta versijā par mudināšanu uz pārlieku tievumu tika paredzēts līdz vienam gadam ilgs cietumsods. Šī norma bija vērsta pret vietnēm, kuras, kā tiek uzskatīts, veicina anoreksijas vai bulīmijas izplatību, jo īpaši pusaudžu vidū. Tomēr ceturtdien Francijas parlamenta apakšpalātas pieņemtajā likumā šī norma nav ietverta.

Aplēses liecina, ka Francijā ir 30-40 tūkstoši cilvēku, no kuriem lielākā daļa ir pusaudži, cieš no anoreksijas, kas ir ēšanas traucējumi, kuri var izraisīt nāvi. Pirms dažiem gadiem vispārēju sašutumu izraisīja modele Izabella, kuras dzīve  beidzās pāragri anoreksijas dēļ.


BNS/Foto: No "Izdevniecības Rīgas Viļņi" arhīva

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 51
Skatīt visus komentārus