Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Uz referendumu devās visai niecīgs skaits balsstiesīgo, tāpēc sākotnēji bija bažas, ka tas var tikt uzskatīts par nenotikušu. Tomēr, balsis, saskaitot, kļuvis skaidrs, ka Slovēnijā homoseksuāļi nedrīkstēs precēties.

Slovēņi nobalso pret geju tiesībām laulāties un adoptēt bērnus 32

Pasaulē
2015. gada 20. decembrī 23:22 2015. gada 20. decembrī 23:22
(Precizēta pl.23:58) Vēlētāji svētdien Slovēnijā notikušajā referendumā noraidījuši parlamenta lēmumu par viendzimuma laulību legalizāciju un bērnu adopciju, liecina vēlēšanu komisijas dati.

Referendumā piedalījās 35,6% vēlētāju.

Kā pēc 96% balsu saskaitīšanas pavēstīja vēlēšanu komisija, pret viendzimuma laulību legalizāciju nobalsojuši 370 000 cilvēku jeb 63,21% balsotāju, pārsniedzot 342 000 minimālo slieksni.

Lai iznākums būtu saistošs, referenduma uzvarētāju pusei bija jāiegūst vismaz 20% balsu no valsts 1,7 miljonus lielā elektorāta.

Vācijas ziņu aģentūra DPA sākotnēji vēstīja, ka referendumā nav piedalījies pietiekams vēlētāju skaits, lai to uzskatītu par notikušu. Citas ziņu aģentūras, arī slovēņu mediji, tagad vēsta par pretēju iznākumu.

Slovēnijas parlaments martā nobalsoja par viendzimuma laulību legalizāciju, kā arī atbalstīja šādu savienību pielīdzināšanu tiesībās heteroseksuāliem pāriem.

Tomēr viendzimuma laulību pretinieki ar katoļu baznīcas atbalstu savāca vairāk nekā 80 000 parakstu par referenduma sarīkošanu šajā jautājumā.

LETA/Foto: Reuters

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 18
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 17
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 3
Skatīt visus komentārus