Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vairāk nekā 60 Lielbritānijas parlamenta deputāti nosūtījuši vēstuli premjerministram Deividam Kemeronam ar lūgumu vērst spiedienu uz ANO, lai panāktu, ka "Islāma valsts" noziegumus atzīst par genocīdu.

Britu likumdevēji pieprasa "Islāma valsts" noziegumus atzīt par genocīdu 1

Pasaulē
2015. gada 21. decembrī 13:41 2015. gada 21. decembrī 13:41
Vairāk nekā 60 Lielbritānijas parlamenta deputāti nosūtījuši vēstuli premjerministram Deividam Kemeronam ar lūgumu vērst spiedienu uz ANO, lai panāktu, ka džihādistu grupējuma "Islāma valsts" zvērības pret kristiešiem un citām minoritātēm tiktu atzītas par genocīdu, pirmdien vēsta britu mediji.

"Islāma valsts" vainojama reliģisko līderu nogalināšanā, masu slepkavībās, spīdzināšanā, nolaupīšanās ar mērķi saņemt izpirkumu vai pakļaut upurus seksuālai verdzībai, vardarbībā pret kristiešu sievietēm un meitenēm, kā arī citu reliģiju pārstāvēm, norāda vēstules autori.

Viņi arī atgādina par gadījumiem, kad kristiešu draudzēm nolaupīta zeme un citi īpašumi, bet kristieši piespiesti pāriet islāmā.

"Islāma valsts" ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur "kalifātu" un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Grupējums arī sācis nostiprināties un izplesties Lībijā.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 10
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 7
Pievienot komentāru