Sobotka atzina, ka Merkeles teiktais par Vācijas gatavību uzņemt neierobežotu patvēruma meklētāju skaitu ir radījis dziļu plaisu Eiropas Savienībā (ES).

Čehijas premjerministrs vaino Merkeli bēgļu krīzē 9

Pasaulē
2015. gada 23. decembrī 13:45 2015. gada 23. decembrī 13:45
Čehijas premjerministrs Bohuslavs Sobotka trešdien kritizējis Vācijas kancleri Angelu Merkeli, norādot, ka viņas piekoptā politika ir daļēji vainojama pie esošās nekontrolētās imigrācijas krīzes.

Sobotka atzina, ka Merkeles teiktais par Vācijas gatavību uzņemt neierobežotu patvēruma meklētāju skaitu ir radījis dziļu plaisu Eiropas Savienībā (ES).

"Vācija deva signālu, kas tika pamanīts un sadzirdēts daudzviet Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā. Tas izraisījis nelegālu migrāciju uz Eiropu," intervijā vācu laikrakstam "Süddeutsche Zeitung" norādīja Sobotka.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Čehija dos savu ieguldījumu imigrācijas krīzes risināšanā.

"Mēs izrādām solidaritāti. Mēs esam nosūtījuši policistus uz Slovēniju, Ungāriju un Maķedoniju. Mēs esam snieguši humāno palīdzību Slovēnijai, Horvātijai un Serbijai," norādīja Sobotka, piebilstot, ka nevienam no Briseles nav nācies piespiest Čehiju to darīt.

Čehija atšķirībā no Ungārijas un Slovākijas arī neiebilst pret ES plānu sadalīt 160 000 patvēruma meklētāju pa bloka valstīm.

Tomēr Sobotka uzsvēra, ka ES dalībvalstīm ir svarīgi saglabāt autonomiju.

"Mēs noraidām spiedienu akceptēt no centra vadītu migrācijas politiku, kas tikai stiprina radikāļus un var kaitēt Eiropas idejai," viņš uzsvēra.

Čehijas premjers arī noraidīja Austrijas kanclera Vernera Faimana draudus samazināt ES finansējumu bloka valstīm, kas neakceptēs ES ierosināto plānu patvēruma meklētāju sadalei.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi 12
Zādzība no privātmājas pagalma Beberbeķos ļaundariem izvērtās negaidīti 5
Slimnīcu ārstu un speciālistu algas nākamgad pieaugs par 80% 22
Skatīt visus komentārus