Aizturēšanas notika vairākos Bosnijas galvaspilsētas Sarajevas rajonos.

Bosnijas policija ar 11 cilvēku aizturēšanu novērsusi islāmistu teroraktu Sarajevā 3

Ārzemēs
2015. gada 26. decembrī 17:38
Bosnijas policija, aizturot 11 cilvēkus aizdomās par sakariem ar džihādistu grupējumu “Islāma valsts”, ir novērsusi islāmistu teroraktu, kurā varētu tikt nogalināti ap 100 gadumijas svinētāju Sarajevā, sestdien ziņoja valsts televīzija, atsaucoties uz pretterorisma prokurora teikto.

Aizturēšanas notika otrdien vairākos Bosnijas galvaspilsētas Sarajevas rajonos.

Tiesa Sarajevā piektdien nolēma, ka astoņi no aizdomās turētajiem ir jāpatur apcietinājumā uz 30 dienām, ziņoja Bosnijas televīzija.

Prokurors Dubravko Čampara paziņoja izmeklēšanas miertiesnesim, ka aizturētā grupa plānoja sarīkot teroraktu gadumijas svinību laikā.

"Viņi draudēja sarīkot uzbrukumu ar sprāgstvielām, kurā tiktu nogalināti 100 cilvēku,” sacīja prokurors, kura teikto citēja telekanāls RTRS.

Aizdomās turēto advokāti nosauca apsūdzības par “vienkāršu farsu” un sacīja, ka klienti tikai “praktizēja savu reliģiju”.

Prokurori paziņoja, ka aizdomās turētie parasti pulcējās lūgšanu vietā, kas bija ierīkota īrētā namā Sarajevas priekšpilsētā.

Pēc aizturēšanām prokurori nodeva reportieriem šajā vietā uzņemtu fotogrāfiju, kurā uz sienas redzama grupējuma “Islāma valsts” karoga izdruka.

"Tika konfiscēti fiziski pierādījumi par sakariem ar grupējuma “Islāma valsts” struktūrām," sacīja Čampara. Viņš piebilda, ka šajos reidos tomēr netika atrastas sprāgstvielas.

Viens no Sarajevas rajoniem, kur notika policijas operācija, bija Rajlovaca, kur divi Bosnijas bruņoto spēku karavīri novembrī tika nogalināti teroraktā, kura rīkotājs pēc tam uzspridzinājās.

No Bosnijas 3,8 miljoniem iedzīvotāju apmēram 40% ir musulmaņi, kas lielākoties ir mērena islāma paveida piekritēji. Pārējie valsts iedzīvotāji pārsvarā ir pareizticīgie un Romas katoļi.

2012. un 2013.gadā džihādistu grupējumiem Sīrijā un Irākā pievienojās apmēram 200 Bosnijas pilsoņu, no kuriem vismaz 26 ir gājuši bojā, bet vēl apmēram 50 ir atgriezušies Bosnijā, liecina varas iestāžu dati.

Pērn Bosnijā tika pieņemts jauns likums, kas paredz cietumsodu līdz 49 gadiem džihādistiem un viņu vervētājiem. Pēc šī likuma pieņemšanas Bosnijas pilsoņu došanās uz Tuvajiem Austrumiem ir samazinājusies.

BNS/Foto: AFP/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 34
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 22
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 9