Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Vētrās ASV dienvidos 15 bojāgājušie 1

Pasaulē
2015. gada 26. decembrī 21:52 2015. gada 26. decembrī 21:52
ASV dienvidu štati sestdien mēģina atgūties pēc stiprām vētrām un plūdiem, kas notika pēdējās dienās un prasīja vismaz 15 cilvēku dzīvības, paziņoja amatpersonas.

Arkanzasas, Misisipi un Tenesī štatos kopš ceturtdienas ir gājuši bojā vismaz 15 cilvēku.

ASV centrālajā daļā ir gaidāma nelabvēlīgu laikapstākļu turpināšanās nedēļas nogalē un tiek brīdināts par avioreisu kavēšanos un applūdušiem ceļiem.

Sezonai neraksturīgi siltā laikā radušās vētras ir nodarījušas postījumu lauku rajonos no Alabamas līdz Ilinoisas štatam. Piektdien sešos dienvidu štatos tika reģistrēti vairāk nekā 10 tornado.

Alabamas štata gubernators Roberts Bentlijs ir izsludinājis ārkārtas stāvokli, lai tiktu galā ar plūdiem un stipriem tornado, kas izrāvuši kokus un noplēsuši māju jumtus.

Arī Misisipi štata gubernators Fils Braients un Džordžijas gubernators Neitans Dīls izsludināja ārkārtas stāvokli sliktu laikapstākļu skartajos rajonos.

Misisipi štatā ir apstiprināta astoņu cilvēku bojāeja, un vēl 60 ir ievainoti.

Tenesī štatā ir gājuši bojā seši cilvēki, no kuriem trīs tika atrasti ceturtdien upē nogrimušā automobilī. Arkanzasas štatā dzīvību zaudēja viens cilvēks.

ASV austrumkrastā bija sezonai neraksturīgi silts laiks. Gaisa temperatūra Ņujorkā ceturtdien sasniedza 22 grādus pēc Celsija, kas bija siltākais Ziemassvētku vakars kopš meteoroloģisko datu reģistrācijas sākuma 1871.gadā. Piektdien gaisa temperatūra bija 19 grādi pēc Celsija, kas bija jauns Pirmo Ziemassvētku rekords.

ASV galvaspilsētā Vašingtonā gaisa temperatūra piektdien sasniedza 20,6 grādus pēc Celsija, sasniedzot 30 gadu rekordu.

BNS

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 7
Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 6
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 9
Pievienot komentāru