Kritiķi norāda, ka Erdogans kopš nonākšanas prezidenta amatā kļūst arvien autoritārāks. Pieaudzis arī to kriminālvajāšanu skaits, kuras uzsāktas par līdera "aizvainošanu".

Turcijā apcietina padsmitnieku, jo viņš internetā "aizvainojis" Erdoganu 5

Ārzemēs
2015. gada 28. decembrī 20:53
Turcijas tiesa pirmdien par prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana "aizvainošanu" sociālajā tīklā "Facebook" apsūdzētam 17 gadus vecam puisim piemērojusi pirmstiesas apcietinājumu, vēsta mediji.

Jaunietis, kurš tiesas dokumentos figurē kā F.E., tika aizturēts paša mājās Tekirdāgas provincē, valsts rietumos, pēc tam kad kāds cilvēks bija piezvanījis uz policiju un sūdzējies par viņa ierakstu sociālajā tīklā, vēsta ziņu aģentūra "Dogan".

Tiesa Tekirdāgā nolēma paturēt jaunieti pirmstiesas apcietinājumā, vēsta "Dogan". Tuvākas detaļas par tīmekļa ierakstu saturu netiek atklātas.

Kritiķi norāda, ka Erdogans kopš nonākšanas prezidenta amatā kļūst arvien autoritārāks. Pieaudzis arī to kriminālvajāšanu skaits, kuras uzsāktas par līdera "aizvainošanu".

Varas pārstāvji vērsušies pret studentiem, žurnālistiem, pat pret skaistumkonkursa "Mis Turcija" uzvarētāju.

Pērn decembrī saistībā ar analoģiskām apsūdzībām klasē tika apcietināts 17 gadus vecs skolnieks. Viņam tika piespriests nosacīts sods - 11 mēneši cietumā.

Novembrī saistībā ar apsūdzībām "spiegošanā" tika arestēti divi prominenti žurnālisti - laikraksta "Cumhuriyet" galvenais redaktors Džans Dindars un Ankaras biroja vadītājs Erdems Gils. Aresti izsauca satraukumu pasaules sabiedrībā par mediju brīvības situāciju Turcijā.

LETA/Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 172
  • Mirusi tautā cienītā onkoloģe Sarmīte Baltkāje 19
  • Egidija ģimene apšauta miegā. Puisis vainu noliedz: mājās bijis, bet neko neatceras 8