Programma bija iecerēta, lai aizsargātu sievietes, kas varētu kļūt par cilvēku tirgotāju upuriem. Visvairāk šādas atļaujas saņēmušas dejotājas no Krievijas, Dominikānas Republikas un Taizemes.

Šveice izsniegusi pēdējās "striptīzdejotāju vīzas" 10

Ārzemēs
2015. gada 30. decembrī 09:10
Vairāk nekā 700 ārvalstu striptīzdejotāju 2015.gadā Šveicē saņēmušas īpašas darba atļaujas un tās ir pēdējās, kas izdotas saskaņā ar strīdīgus vērtējumus izsaukušo programmu, otrdien pavēstīja imigrācijas amatpersonas.

Šveice 1995.gadā sāka izsniegt atļaujas uz astoņiem mēnešiem sievietēm, kuras nav Eiropas Savienības valstu pilsones, bet vēlas Šveicē strādāt striptīza un kabarē dejotāju profesijās.

Programma bija iecerēta, lai aizsargātu sievietes, kas varētu kļūt par cilvēku tirgotāju upuriem. Visvairāk šādas atļaujas saņēmušas dejotājas no Krievijas, Dominikānas Republikas un Taizemes.

Kā pēc garas izmeklēšanas 2014.gadā atzina Šveices varasiestādes, programma vairs neveic aizsardzības funkciju, turklāt dažas atļaujas saņēmējas piespiestas nodarboties ar prostitūciju, kad ieradušās Šveicē.

Migrācijas biroja amatpersona Lea Vertheimere apstiprināja, ka programma ar 1.janvāri tiek apturēta.

2014.gadā striptīza dejotāju vīzas saņēmis 751 cilvēks, bet šogad atbilstoši līdz oktobrim apkopotajai informācijai - 712.

Kopš 2005.gada vairāk nekā 10 700 cilvēku saņēmuši šīs vīzas, kas tiek dēvētas par "atļaujām L".

Programmas aizstāvji skaidro, ka šādā veidā sievietēm dota iespēja pārtikušajā Šveicē nopelnīt vērā ņemamus naudas līdzekļus, no kuriem sievietes tad varējušas atbalstīt savas ģimenes dzimtajās valstīs.

Tomēr kritiķi uzstāj, ka programma sabeigta - pamatā cilvēku tirgotāju un starpnieku dēļ, kas pieprasa naudu no sievietēm, kurām viņi palīdzējuši tikt pie atļaujām.

LETA, AFP/ Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 51
  • Firma meklē cilvēku neticamai vakancei: jāceļo, jānakšņo luksusa mājās, par to saņemot 9000 eiro 5
  • No jestrām ballītēm ne miņas - tā dzīvo bagātie, smagi bruņotie un sūrie Kabulas bērni. FOTO 4