Uzbrucēji bijuši no aptuveni 1000 vīriešu grupas, kas atradušies pie galvenās dzelzceļa stacijas un izskatījušies arābu vai Ziemeļāfrikas izcelsmes.

Krīze Ķelnē. Tur Vecgada vakarā tumsnēji vīrieši veikuši vismaz 80 seksuālus uzbrukumus 145

Pasaulē
2016. gada 5. janvārī 13:22 2016. gada 5. janvārī 13:22
(Papildināta 16:07) Ķelnes mērs un policija otrdien rīko krīzes sarunas, lai vienotos par reakciju uz masveida seksuālajiem uzbrukumiem pie pilsētas galvenās dzelzceļa stacijas un katedrāles Vecgada vakarā, kas šokējuši Vācijas varasiestādes un sabiedrību.

Pilsētas mērs Henriete Rekere tiksies ar vietējās un federālās policijas pārstāvjiem, lai apspriestu masveida uzbrukumus.

Policija saņēmusi vismaz 80 sūdzības par seksuāliem uzbrukumiem un vienu izvarošanas gadījumu. Starp cietušajām ir arī kāda policiste.

Pēc upuru teiktā, uzbrucēji bijuši no aptuveni 1000 vīriešu grupas, kas atradušies pie galvenās dzelzceļa stacijas un izskatījušies "arābu vai Ziemeļāfrikas izcelsmes", paziņoja policijas priekšnieks Volfgangs Albers.

Viņš atzina, ka tā ir "pilnīgi jauna noziedzības dimensija".

Kā ziņoja upuri, vīrieši, kas darbojušies līdz pieciem cilvēkiem lielās grupās, sievietes ielenkuši, tām seksuāli uzbrukuši un aplaupījuši. Šķiet, ka šie uzbrukumi bijuši organizēti.

Policija sagaida, ka tuvākajās dienās pieteiksies vēl vairāk upuru.

Saskaņā ar oficiālām ziņām piektdien uz vietas tika arestēti pieci vīrieši, un turpinās izmeklēšana.

Tikmēr kāds policists, kas Vecgada vakarā dežurējis pie Ķelnes stacijas, pilsētas laikrakstam "Express" pastāstījis, ka pats aizturējis astoņus aizdomās turamos. "Viņi visi bija patvēruma meklētāji, un viņiem bija uzturēšanās atļauju kopijas," norādīja policists.

Tikmēr varasiestādes ziņas, ka uzbrucēji bijuši patvēruma meklētāji, joprojām nekomentē.

Arī Hamburgas policija ziņo par līdzīgiem uzbrukumiem, kas Vecgada vakarā notikuši slavenajā Sanktpauli kvartālā, un viens no kārtības sargiem atzinis, ka tas esot tikai aisberga virsotne.

Par dažiem līdzīgiem uzbrukumiem saņemtas ziņas arī no Štutgartes.

Kā pavēstīja Ķelnes mēra preses pārstāvis, pilsētas vadība nepieļaus "nelikumības zonu" rašanos, kur nav pietiekamas policijas klātbūtnes.

Rekere plāno nākt klajā ar plānu drošības garantēšanai gaidāmajā Ķelnes festivālā, kas katru gadu piesaista vairāk nekā miljonu apmeklētāju.

Policija un politiķi brīdinājuši, ka ziņas par noziegumiem varētu izmantot labējā spārna populisti, lai uzkurinātu pret imigrantiem naidīgu noskaņojumu.

Tikmēr daudzi vācieši sociālās saziņas vietnēs apsūdz nacionālos medijus mēģinājumos noklusēt šos noziegumus, jo tos pastrādājuši imigranti, un norāda uz faktu, ka laikrakstu lapaspusēs ziņas par notikušo parādījušās tikai pēc vairākām dienām.

Vecgada vakara nekārtības pie Ķelnes galvenās dzelzceļa stacijas un katedrāles - video:

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Krāšņā ceremonijā apprecējies aviokatastrofu pārcietušais "Chapecoense" vārtsargs 6
Šveices policija izmeklē uzbrukumu ar cirvi: kas zināms par Latvijas pilsoni, kurš tajā vainojams? 40
Ķezā iekuļas politiķis, kurš joko par resnām dāmām un vienlaikus strādā Sieviešu vienlīdzības jautājumu komisijā 5
Skatīt visus komentārus