Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Policijas vadība tīši slēpusi uzbrucēju identitāti, piektdien vēsta laikraksts "Kölner Stadt-Anzeiger", norādot, ka Jaungada naktī notikumu vietā strādājušo policistu komandieris tam stingri iebildis.

Ķelnes policijas vadība slēpusi datus par uzbrucēju identitāti 51

Pasaulē
2016. gada 8. janvārī 15:20 2016. gada 8. janvārī 15:20
Ķelnes varasiestādes pakļautas arvien lielākam spiedienam saistībā ar Jaungada naktī notikušajiem masveidīgajiem seksuāla rakstura uzbrukumiem. Parādoties ziņojumiem, ka pilsētas policijas priekšnieks slēpis datus par patvēruma meklētāju līdzdalību uzbrukumos, izskan prasības, lai viņš atkāpjas no amata.

Laikraksts "Die Welt" publicējis intervijas ar vairākiem policistiem, kas Jaungada naktī strādājuši laukumā pie Ķelnes centrālās stacijas, kur bija sapulcējies liels arābu un ziemeļafrikāņu izcelsmes vīriešu bars, lai dzertu un šautu salūtraķetes, turklāt daudzi no viņiem seksuāli uzmākušies sievietēm.

Daudziem cilvēkiem veikta identitātes pārbaude un vairāki nogādāti pagaidu apcietinājumā, laikrakstam atzinuši policisti.

"Cilvēku vidū, kam tika veiktas identitātes pārbaudes, lielākā daļa varēja uzrādīt tikai Federālā Migrācijas un bēgļu biroja (BASMF) izsniegtos dokumentus par to, ka viņi reģistrēti kā patvēruma meklētāji," teikts ar 2.janvāri datētajā policijas ziņojumā, ar kuru iepazinies "Die Welt".

Tas ir klajā pretrunā ar apgalvojumiem, kurus Ķelnes policijas priekšnieks Volfgangs Alberss pauda otrdien preses konferencē. Viņš sacīja, ka policijai nav tikpat kā nekādas informācijas par uzbrucēju izcelsmi.

Policijas vadība tīši slēpusi uzbrucēju identitāti, piektdien vēsta laikraksts "Kölner Stadt-Anzeiger", norādot, ka Jaungada naktī notikumu vietā strādājušo policistu komandieris tam stingri iebildis.

"Jautājums vairs nav "vai", bet "kad" Alberss būs spiests atkāpties," piektdien raksta avīze "Bild".

Vecgada vakarā Ķelnē notika vairāki desmiti, pēc visa spriežot, koordinēti seksuāli uzbrukumi sievietēm.

Ķelnes policija ceturtdien atzina, ka ir saņemti 120 iesniegumi. Liecinieki stāstījuši, ka uzbrucēji bijuši "arābiska izskata" jauni vīrieši, kas 20-30 cilvēku lielās grupās ielenkuši upurus, uzbrukuši tiem un vairākos gadījumos aplaupījuši.

Ķelnē Jaungada naktī pieredzētie masveida seksuāla rakstura uzbrukumi sievietēm, policijas bezspēcība un valsts lielāko mediju centieni noziegumus noklusēt Vācijas sabiedrībā izraisījuši šoku.

LETA / Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 124
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 41
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 9
Skatīt visus komentārus