Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Policijā iesniegto sūdzību skaits par uzbrukumiem piektdien pieaudzis līdz 170, tostarp 117 ir par seksuāla rakstura noziegumiem.

Atrasts vainīgais. Pēc masveida seksuālajiem uzbrukumiem atlaiž Ķelnes policijas šefu 11

Pasaulē
2016. gada 8. janvārī 19:04 2016. gada 8. janvārī 19:04
Pēc masveida seksuālajiem uzbrukumiem un laupīšanām, kam Jaungada naktī Ķelnes centrā tika pakļautas vismaz 170 sievietes, piektdien no amata atcelts pilsētas policijas priekšnieks Volfgangs Alberss un viņš bijis spiests doties priekšlaicīgā pensijā, ziņo vietējie mediji.

Ceturtdienas un piektdienas ziņas medijos "man lika secināt, ka policijai bija ievērojami atšķirīga aina par situāciju Jaungadā, nekā tā, ko pēc mana pieprasījuma man sniedza policijas vadība," teikts Ķelnes mēra Henrietes Rēkeres paziņojumā.

Pilsētas galva piebildusi, ka policija no viņas un sabiedrības slēpusi "politiski delikātu" informāciju un ka uzticība policijai ir "nopietni satricināta".

"Es nevaru pieņemt, ka es kā pilsētas mērs šo informāciju, īpaši par iesaistīto personu izcelsmi, vispirms saņemu no šodienas medijiem," uzsvērusi Rēkere.

Vēl otrdien Alberss apgalvoja, ka policijai nav nekādas informācijas par varmākām, kas Jaungada naktī uzbruka sievietēm Ķelnes centrālās stacijas apkārtnē.

Taču ceturtdienas vakarā kļuva zināms, ka policija jau Jaungada naktī pārbaudījusi daudzu nekārtību dalībnieku identitāti, liels skaits varmāku ticis aizturēts un liela daļa no viņiem bijuši patvēruma meklētāji.

Piektdien nopludinātā policijas iekšējā informācija arī liecina, ka starp kārtības sargu komandieri notikuma vietā un starp augstākajiem pilsētas policijas virsniekiem izcēlies konflikts par informāciju, kas būtu iekļaujama 2.janvāra ziņojumā.

Tikmēr policijā iesniegto sūdzību skaits par uzbrukumiem piektdien pieaudzis līdz 170, tostarp 117 ir par seksuāla rakstura noziegumiem.

BNS/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 163
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 25
Atrasts Rīgā pazudušais Vadims. Viņš atrodas slimnīcā Ungārijā 8
Skatīt visus komentārus