Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Kamerons: Lielbritānijas izstāšanās no ES "nav pareizā atbilde" 6

Pasaulē
2016. gada 10. janvārī 22:32 2016. gada 10. janvārī 22:32
Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons svētdien paziņoja, ka izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) nav "pareizā atbilde" uz Lielbritānijas problēmām, piebilstot, ka viņš "darīs visu, lai tas izdotos", ja tomēr viņa pārstāvētā valsts tomēr izlemtu izstāties no bloka.

Kamerons norādīja Lielbritānijas sabiedriskajai raidorganizācijai BBC, ka viņš ir "tuvu", lai vienotos par ES reformām un ir gatavs alternatīviem risinājumiem pretrunīgi vērtētajai prasībai par ierobežojumiem migrantiem no ES dalībvalstīm saņemt britu pabalstus.

Premjerministrs sacīja, ka joprojām ir spēkā viņa prasība iebraucējiem no ES dalībvalstīm pirmos četrus gadus pēc ierašanās Lielbritānijā ierobežot piekļuvi sociālajam atbalstam, piebilstot, ka viņš ir gatavs piekrists arī cita veida plānam par tā sauktā pabalstu tūrisma apkarošanu.

"Pretēji daudzām citām Eiropā, mūsu labklājības sistēmai var piekļūt nekavējoties, un tas rada daudzus sarežģījumus," skaidroja Kamerons.

Viņš pauda cerību, ka februārī paredzētajā ES samitā izdosies vienoties par bloka reformām un drīz pēc tam varēs notiks plānotais referendums. Tomēr referenduma datums varētu tikt atlikts, ja vienoties neizdosies.

Ja izdosies panākt vienošanos, Kamerons aicinās balsot par palikšanu blokā.

"Es nedomāju, ka tas [izstāšanas no ES] ir pareizā atbilde," uzsvēra premjerministrs.

Jau vēstīts, ka Kamerons novembrī nosūtīja oficiālu vēstuli Eiropadomes prezidentam Donadam Tuskam, izklāstot Londonas prasības attiecībā uz garantijām valstīm, kuras nav eiro zonā, lielāku konkurenci, Lielbritānijas tiesības nebūt par daļu no "aizvien ciešākas savienības" un sociālā atbalsta samazināšanu migrantiem no ES dalībvalstīm.

Par vispretrunīgāk vērtētajām tiek uzskatītas tieši prasības par sociālā atbalsta samazināšanu migrantiem no ES dalībvalstīm. Eiropas Komisija (EK) tās ir nosaukusi par "ļoti problemātiskām".

Kamerons ir solījis referendumu par valsts dalību ES sarīkot līdz 2017.gadam. Viņš ir solījis atbalstīt palikšanu ES, ja Lielbritānijai  izdosies vienoties ar bloku par vēlamajām reformām.

BNS

Citi šobrīd lasa

Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 36
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 40
Skatīt visus komentārus