Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Putins atzīst, ka Rietumvalstu noteiktās sankcijas ir smagi skārušas Krievijas ekonomiku.

Putins pastāsta, cik ļoti Krieviju ietekmējušas Rietumvalstu sankcijas 23

Pasaulē
2016. gada 11. janvārī 18:37 2016. gada 11. janvārī 18:37
Krievijas prezidents Vladimirs Putins atzinis, ka Krieviju ir smagi skārušas Rietumvalstu sankcijas, kas pret to tika noteiktas saistībā ar Maskavas agresiju Ukrainā.

"Skarot mūsu iespējas starptautiskajos finanšu tirgos, sankcijas ievērojami kaitē Krievijai," viņš sacīja intervijā, kas pirmdien publicēta Vācijas laikrakstā "Bild", nosaucot sankcijas par "absurda teātri".

Putins tomēr uzsvēra, ka "lielāko kaitējumu šobrīd rada enerģijas cenu samazināšanās".

"Mēs ciešam bīstamus zaudējumus mūsu naftas un gāzes eksportā, ko mēs daļēji vara kompensēt citur," teica Krievijas prezidents.

"Tomēr visai lietai ir arī pozitīvā puse: ja jūs nopelnāt tik daudz naftas dolāru - kā mēs pelnījām agrāk - ka jūs visu varat nopirkt ārzemēs, tas palēnina attīstību jūsu pašu valstī," norādīja Putins.

Viņš intervijā uzsvēra, ka Krievijas ekonomika šobrīd pakāpeniski stabilizējas.

"Pērn iekšzemes kopprodukts samazinājās par 3,8%, inflācija ir 12,7%. Tomēr tirdzniecības bilance joprojām ir pozitīva," sacīja Krievijas prezidents.

"Pirmo reizi ilgu gadu laikā mēs eksportējam ievērojami vairāk preču ar augstu pievienoto vērtību, un mums ir vairāk nekā 300 miljardi dolāru zelta rezervēs," viņš piebilda.

Putins par Krimas aneksiju

"Krimas un Krievijas atkalapvienošana ir taisnīga. Rietumu sankciju mērķis nav palīdzēt Ukrainai, bet ģeopolitiski atspiest atpakaļ Krieviju. Tās ir muļķīgas un tikai kaitē abām pusēm," sacīja Kremļa saimnieks.

Putins arī noraidīja kritiku par Krievijas ietekmi uz kaujiniekiem Austrumukrainā, norādot, ka miera līgums starp Kijevu un kaujiniekiem nav pienācīgi ieviests.

"Konstitucionālajai reformai jādod autonomija Austrumukrainai, un tā bija jāīsteno līdz 2015.gada beigām. Tas nav noticis, un gads ir beidzies. Tā nav Krievijas vaina," paziņoja Putins.

Vislielāko kritiku viņš veltīja NATO, ko vainoja Rietumu saspringtajās attiecībās ar Krieviju, jo organizācija izplešas uz Austrumeiropu.

"NATO un ASV vēlējās pilnīgu uzvaru pār Padomju Savienību. Tās vēlējās sēdēt uz troņa Eiropā vienas pašas. Bet tagad tās sēž un mēs runājam par visām šīm krīzēm, kas mums citādi nebūtu," norādīja Putins.

Viņš noraidīja ideju, kas valstis, kas lūgušas uzņemšanu NATO, nevar tikt noraidītas.

Putins uzsvēra, ka NATO dalībvalstis varēja atturēties no paplašināšanās uz austrumiem, bet līderiem trūka politiskās gribas, lai to darītu.

Viņš norādīja, ka ASV turpina strādāt pie pretraķešu aizsardzības sistēmas Austrumeiropā pret draudiem no Irānas, lai gan pasaules lielvaras jau noslēgušas vienošanos ar šo valsti par tās kodolprogrammas ierobežošanu.

Jautāts, vai Krievija ir pieļāvusi kļūdas pagātnē, Putins atzina, ka esot, proti, Krievija esot nokavējusi.

"Ja mēs jau no paša sākuma būtu izvirzījuši savas nacionālās intereses daudz skaidrāk, pasaule šodien joprojām būtu līdzsvarā," paziņoja Putins.


BNS/LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 6
Miris 5 gadus vecais Vladiks, kurš nonāca komā pēc zobārsta apmeklējuma 7
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Skatīt visus komentārus