Par līdzdalību noziegumos tiek turēti vismaz 50 afgāņu bēgļi, kas Zviedrijā ieradušies bez vecākiem.

Arī Zviedrijas policija gadiem klusējusi par imigrantu seksuālo vardarbību 50

Ārzemēs
2016. gada 11. janvārī 21:42
Zviedrijas policija pirmdien atzina, ka tā noklusējusi informāciju par imigrantu jauniešu seksuāla rakstura uzbrukumiem sievietēm pēdējo divu gadu laikā Stokholmas mūzikas festivālā.

2014. un 2015.gadā pēc festivāla "We Are Sthlm" saņemti 38 iesniegumi par izvarošanas un seksuāla rakstura uzbrukumu gadījumiem, atzina policija.

Informāciju par šiem noziegumiem pirmais publiskoja laikraksts "Dagens Nyheter", atsaucoties uz policijas iekšējiem ziņojumiem.

Par līdzdalību noziegumos tiek turēti vismaz 50 afgāņu bēgļi, kas Zviedrijā ieradušies bez vecākiem, norāda "Dagens Nyheter".

Dokumentos, ko policija nodeva ziņu aģentūrai AFP, minētas apsūdzības par 17 seksuāla rakstura uzbrukumiem un vienu izvarošanas gadījumu 2014.gada mūzikas festivāla laikā, kā arī 19 seksuāla rakstura uzbrukumiem un vēl vienu izvarošanu pērn.

Varasiestādes solījušas veikt izmeklēšanu pilnā apjomā.

"Mums pavisam noteikti vajadzēja publiskot šo informāciju, šaubu nav. Kāpēc tas tā nenotika, mēs vienkārši nezinām," atzina policijas pārstāvis sakariem ar presi Varjs Jilanders.

Notikumi, par kuriem tagad atklāti paziņojusi Zviedrijas policija, sasaucas ar Jaungada nakts vardarbību Ķelnē, Vācijā.

2014. un 2015.gadā pēc festivāla "We Are Sthlm" saņemti 38 iesniegumi par izvarošanas un seksuāla rakstura uzbrukumu gadījumiem.

Ķelnes policija svētdien paziņoja, ka kopumā reģistrējusi jau 516 dažādas sūdzības par Vecgada vakarā pieredzēto vardarbību un 40% no tām saistītas ar seksuāla rakstura uzbrukumiem.

Vairums aizdomās turēto ir patvēruma meklētāji un nelegālie imigranti.

Ķelnē Jaungada naktī pieredzētie masveida seksuāla rakstura uzbrukumi sievietēm, policijas bezspēcība un valsts lielāko mediju centieni noziegumus noklusēt Vācijas sabiedrībā izraisījuši šoku.


LETA/Foto: EPA/LETA, Ekrānuzņēmums no video
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 75
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 67
  • Nemet ārā tējas maisiņus! 5 idejas, kas saimniecībā noderēs 4