Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Uzspridzināta vismaz viena automašīna, bet sprādzienam sekojusi apšaudīšanās uz ielas un iebrukums tirdzniecības centrā "Zahrat Baghdad", kur viens kaujinieks uzspridzinājies.

Teroristi sarīko asinspirti Bagdādes lielveikalā, apkārtnē valda haoss. FOTO 25

Pasaulē
2016. gada 11. janvārī 23:22 2016. gada 11. janvārī 23:22
Džihādistu grupējuma "Islāma valsts" uzbrukumā Bagdādes tirdzniecības rajonā pirmdien nogalināti vismaz 12 cilvēki, paziņojušas drošības dienestu amatpersonas un mediķi.

Internetā izplatītā paziņojumā "Islāma valsts" uzņēmusies atbildību par notikušo, bet šā uzbrukuma rokraksts atšķiras no grupējuma parastās taktikas, kas lielākoties balstījusies uz mīnētu automašīnu spridzināšanu.

Notikumu secība šobrīd nav skaidra, bet amatpersonas un aģentūras AFP reportieris ziņo, ka uzbrukuma vietā Bagdādes Džadidas rajonā valda haoss.

Arī šoreiz uzspridzināta vismaz viena automašīna, bet sprādzienam sekojusi apšaudīšanās uz ielas un iebrukums tirdzniecības centrā "Zahrat Baghdad", kur viens kaujinieks uzspridzinājies, vairāki cilvēki sagrābti par ķīlniekiem un trīs no viņiem nogalināti, kad drošības dienesti mēģinājuši neitralizēt uzbrucējus. Vismaz deviņus ķīlniekus - sievietes un bērnus - uzbrucēji paši atbrīvojuši.

Vienubrīd drošības spēku pārstāvji ziņoja, ka uzbrucēji pilnībā kontrolē tirdzniecības centru, bet vēlāk ziņots, ka kontroli pārņēmuši drošības spēki un visi ķīlnieki atbrīvoti.

Vismaz divi drošības spēku vīri zaudējuši dzīvību un vēl deviņi, tai skaitā trīs virsnieki, ievainoti.

Slimnīcas pārstāvis apstiprinājis iepriekšminēto upuru skaitu, norādot, ka vismaz trīs uzbrucēji vai nu nogalinājušies paši, vai arī viņus nogalinājuši drošības spēki.

Kā paziņojusi policija, uzbrukuma vietā pašlaik izvietota pretterorisma vienība. Gaisā vēl riņķo helikopteri, visa apkaime tiek pārmeklēta, bet tuvējās ielas cita pēc citas atkal tiek atvērtas satiksmei.

Džadidas rajonu Bagdādes austrumdaļā apdzīvo galvenokārt šiīti.

"Islāma valsts" paziņojumā teikts, ka uzbrukumu sarīkojuši "četri kalifāta kaujinieki" un tas bijis vērsts pret šiītiem. Grupējums apgalvo, ka nogalināti vai ievainoti 90 cilvēki, bet parasti tas mēdz upuru skaitu krietni pārspīlēt.


LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 7
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 14
Miris 5 gadus vecais Vladiks, kurš nonāca komā pēc zobārsta apmeklējuma 27
Skatīt visus komentārus