Finanšu ministrs Antons Siluanovs: "Mums nepieciešams īstenot labi pārdomātus pasākumus, lai budžetu saskaņotu ar reālajiem apstākļiem."

Naftas cenu krituma dēļ Krievija spiesta samazināt budžeta izdevumus 8

Ārzemēs
2016. gada 13. janvārī 13:26
Krievija šogad valsts izdevumus samazinās par 10%, ņemot vērā naftas cenu straujo kritumu pasaules tirgū, trešdien paziņoja finanšu ministrs Antons Siluanovs.

"Mēs esam vienojušies, ka ministrijas un valdības aģentūras Finanšu ministrijai prezentēs savus priekšlikumus, lai optimizētu budžeta izdevumus par aptuveni 10%," norādīja Siluanovs, apstiprinot otrdien medijos izskanējušās ziņas. "Mums nepieciešams īstenot labi pārdomātus pasākumus, lai budžetu saskaņotu ar reālajiem apstākļiem."

Krievijas budžets 2016.gadam balstīts uz naftas cenu 50 dolāru par barelu apmērā, taču, naftas cenai šobrīd atrodoties 30 dolāru par barelu līmenī, amatpersonas cenšas rast ietaupījumus, lai novērstu deficīta pieaugumu virs 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas paredzēts šim gadam.

Siluanovs pavēstīja, ka naftas cenai būtu jāpieaug līdz 82 dolāriem par barelu, lai pilnībā balansētu šā gada budžetu.

Pērnā gada budžetā tika reģistrēts deficīts 2,6% no IKP apmērā, taču amatpersonas prognozē, kas šis būs krietni sarežģītāks gads.

LETA/Foto: EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ballītē Krievijā izvarotās Diānas ģimene dzīvo īstā ellē. Tēvs ir nikns uz visu valsti 32
  • Atrasts 24 gadus vecais Marks, kurš pazuda ceļā uz mājām 18
  • Lietuvu satricina vēl viena traģēdija - suns saplosa mēnesi vecu bērnu 12