Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Finanšu ministrs Antons Siluanovs: "Mums nepieciešams īstenot labi pārdomātus pasākumus, lai budžetu saskaņotu ar reālajiem apstākļiem."

Naftas cenu krituma dēļ Krievija spiesta samazināt budžeta izdevumus 8

Pasaulē
2016. gada 13. janvārī 13:26 2016. gada 13. janvārī 13:26
Krievija šogad valsts izdevumus samazinās par 10%, ņemot vērā naftas cenu straujo kritumu pasaules tirgū, trešdien paziņoja finanšu ministrs Antons Siluanovs.

"Mēs esam vienojušies, ka ministrijas un valdības aģentūras Finanšu ministrijai prezentēs savus priekšlikumus, lai optimizētu budžeta izdevumus par aptuveni 10%," norādīja Siluanovs, apstiprinot otrdien medijos izskanējušās ziņas. "Mums nepieciešams īstenot labi pārdomātus pasākumus, lai budžetu saskaņotu ar reālajiem apstākļiem."

Krievijas budžets 2016.gadam balstīts uz naftas cenu 50 dolāru par barelu apmērā, taču, naftas cenai šobrīd atrodoties 30 dolāru par barelu līmenī, amatpersonas cenšas rast ietaupījumus, lai novērstu deficīta pieaugumu virs 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas paredzēts šim gadam.

Siluanovs pavēstīja, ka naftas cenai būtu jāpieaug līdz 82 dolāriem par barelu, lai pilnībā balansētu šā gada budžetu.

Pērnā gada budžetā tika reģistrēts deficīts 2,6% no IKP apmērā, taču amatpersonas prognozē, kas šis būs krietni sarežģītāks gads.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 7
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 53
KNAB soda Rēzeknes novada pagastveci, kurš gribējis maksāt prēmiju savai sievai 11
Skatīt visus komentārus