Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Ieslodzīto skaits Gvantanamo sarucis zem 100 2

Pasaulē
2016. gada 14. janvārī 22:19 2016. gada 14. janvārī 22:19
Desmit vēl nesen ASV armijas cietumā Gvantanamo, Kubā, ieslodzītie jemenieši ceturtdien ieradušies Omānā, pavēstīja Omānas Ārlietu ministrija.

"Tikai pagājušajā naktī pēc apdomīgas un rūpīgas pārbaudes mēs pabeidzām desmit jemeniešu - tie ir aptuveni 10% no kopējā atlikušā Gvantanamo iemītnieku skaita - nodošanu Omānas valdībai," paziņoja ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters.

"Tāpat kā pilnīgi visas iepriekšējās ieslodzīto nodošanas, šo cietumnieku nodošana notika tikai pēc tam, kad es un citas augsta ranga drošības jomas valdības amatpersonas bijām šo lietu rūpīgi caurskatījušas," uzsvēra ministrs.

Omāna ieslodzītos uzņēmusi, "atsaucoties ASV administrācijas lūgumam pēc palīdzības centienos atrisināt Gvantanamo līča ieslodzīto jautājumu", teikts Omānas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Nekādas tuvākas detaļas ministrija neatklāja, bet Gvantanamo ieslodzītie parasti tiek atbrīvoti ar nosacījumu, ka viņi izies rehabilitācijas un reintegrācijas programmu, lai garantētu, ka viņi neapdraud ASV drošības intereses.

ASV prezidents Baraks Obama par nodomu slēgt Gvantanamo cietumu paziņoja vēl 2009.gadā, stājoties prezidenta amatā, tomēr šiem plāniem līdz šim nav bijis lemts īstenoties Kongresa pretestības dēļ, kas iebilst pret ieslodzīto izvietošanu ASV cietumos.

ASV drošības apsvērumu dēļ nevēlas sūtīt ieslodzītos atpakaļ uz viņu dzimtajām valstīm. Arī trešo valstu meklēšana Gvantanamo cietuma slēgšanas procesus padara gausākus.

Obama decembrī solīja turpināt centienus, lai slēgtu Gvantanamo cietumu, neraugoties uz liecībām, ka liels skaits bijušo ieslodzīto atgriežas kaujas laukos.

Stratēģiskie ieguvumi, kas būtu bēdīgi slavenā objekta slēgšanai, atsvērtu recidīvisma gadījumus "zemākā līmeņa" bijušo ieslodzīto vidū, pagājušajā mēnesī intervijā tīmekļa medijam "Yahoo News" atzina prezidents.

Cietums Gvantanamo bāzē tika atvērts 2002.gadā, un tajā tika ieslodzītas personas, kas aizturētas toreizējā ASV prezidenta Džordža Buša sāktajā "karā ar terorismu".

LETA

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 7
Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 7
Miris 5 gadus vecais Vladiks, kurš nonāca komā pēc zobārsta apmeklējuma 28
Pievienot komentāru