Kumodē ar neīstu dibenu Viola atrada 15 miljonus liru banknotēs pa 100 tūkstošiem liru, un katra no šīm banknotēm tagad ir apmēram 52 eiro vērta.

Itāliete Viola vecā kumodē atrod 15 miljonus liru 3

Pasaulē
2016. gada 15. janvārī 13:21 2016. gada 15. janvārī 13:21
Itāliete, kas atrada miljoniem liru vecā kumodē, ir ieguvusi tiesības apmainīt šo bagātību pret eiro pēc tiesas lēmuma, ka 2011.gada noteikšana par termiņu bijušās Itālijas valūtas apmaiņai pret eiro bijusi nekonstitucionāla.

Konstitucionālā tiesa konstatējusi, ka Violai Kolombo var tikt atļauts nodot atrastos 15 miljonus liru un apmainīt šo summu pret 7750 eiro mūsdienu naudā, pavēstīja patērētāju apvienība “Agitalia”, apstiprinot mediju ziņas.

Tiesa 5.novembrī pieņemtā lēmumā, kas ievietots internetā, pasludināja par nekonstitucionālu 2011.gada 6.decembra dekrētu, kas aizliedza liru apmaiņu pret eiro no šī datuma. Dekrēts bija daļa no Itālijas valdības centieniem apkarot naudas atmazgāšanu pēc eiro ieviešanas 2002.gadā.

Kolombo, kas dzīvo Venēcijā, atrada naudu 2014.gadā, pamanot slēptu nodalījumu lietotā kumodē, kuru viņa bija nopirkusi interneta izsoļu vietnē “eBay”, ziņoja laikraksts “Corriere del Veneto”.

Kumodē ar neīstu dibenu viņa atrada 15 miljonus liru banknotēs pa 100 tūkstošiem liru, un katra no šīm banknotēm tagad ir apmēram 52 eiro vērta.

Itālijas centrālā banka atteicās apmainīt šo summu pret eiro, tāpēc itāliete vērsās “Agitalia”, kas iesniedza apelācijas sūdzību konstitucionālajā tiesā.

“Agitalia” ir aicinājusi itāliešus, kuriem vēl pieder liras, tās apmainīt pret eiro līdz 5.februārim, kad beigsies jauns trīs mēnešu posms, kurā ir iespējams to izdarīt.

Finanšu eksperti lēš, ka Itālijā vēl nav apmainīti apmēram 1,3 miljardi liru, kuru vērtība ir apmēram 670 tūkstoši eiro mūsdienu naudā.

BNS/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Īsti radošā garā atklāj Žaklīnas jauno izklaides TV kanālu 40
“British Airways” pasažierus reisā uz Londonu pamatīgi apskādējušas blaktis 11
Divus gadus vecs puisītis kļuvis par 8. upuri, ko nogalinājusi IKEA kumode 44
Pievienot komentāru