Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Burkinafaso valdības spēki kopā ar Francijas specvienību sestdienas naktī iegāja viesnīcā un sāka pretuzbrukumu, un ir atbrīvoja 126 ķīlniekus.

Šaušana, liesmas un ķīlnieki. Džihādisti veikuši baisu uzbrukumu Burkinafaso viesnīcai 9

Pasaulē
2016. gada 16. janvārī 10:08 2016. gada 16. janvārī 10:08
Ar teroristu tīklu "Al Qaeda" saistītu islāmistu kaujinieku uzbrukumā viesnīcai Rietumāfrikas valsts Burkinafaso galvaspilsētā Vagadugu nogalināti vismaz 23 cilvēki no 18 valstīm, bet Burkinafaso valdības un Francijas spēku kopīgā operācijā atbrīvoti 126 ķīlnieki.

Sestdienas rītā vēl bija dzirdamas apšaudes starp drošības spēkiem un uzbrucējiem restorānā iepretim uzbrukumā cietušajai viesnīcai. Abās vietās drošības spēku operācija ir pabeigta, taču drošībnieki triecienā mēģina ieņemt vēl vienu viesnīcu.

"Atbrīvoti 126 cilvēki, ieskaitot 33 ievainotos," paziņoja iekšlietu ministrs Simons Kompaore. "Trīs džihādisti - arābs un divi melnie afrikāņi - ir nogalināti. Uzbrukumi "Splendid Hotel" un [restorānam] "Cappuccino" ir beigušies. Taču notiek uzbrukums "Hotel Ybi"."

Avots drošības spēkos ziņo, ka nogalināti četri džihādisti, kuru vidū bijušas divas sievietes, bet piektais uzbrucējs iebēdzis tuvējā bārā.

Uzbrukums četrzvaizgžņu viesnīcai "Splendid Hotel" sākās piektdien ap astoņiem vakarā. Kaujinieki aizdedzināja pie viesnīcas esošās automašīnas, iebruka viesnīcā un saņēma tajā ķīlniekus. Viesnīcā izcēlās ugunsgrēks, un liesmas apņēma arī tās galveno ieeju.

Burkinafaso valdības spēki kopā ar Francijas specvienību sestdienas naktī iegāja viesnīcā un sāka pretuzbrukumu, atbrīvojot ķīlniekus, tostarp Burkinafaso darba ministru Klemānu Savadogo, aģentūrai AFP pastāstīja Burkinafaso komunikāciju ministrs Remī Dandžinū. Francijas specvienība ir pastāvīgi dislocēta šajā Rietumāfrikas valstī.

Burkinafaso galvaspilsētā Vagadugu nogalināti vismaz 23 cilvēki no 18 valstīm.

Par uzbrukumu viesnīcai uzņēmies grupējums ""Al Qaeda" islāmiskajā Magrebā", paziņoja ASV bāzētā islāmistu interneta vietņu novērošanas organizācija SITE.

Internetā izplatītajā ""Al Qaeda" islāmiskajā Magrebā" paziņojumā teikts, ka "brāļu modžahedi" no šī grupējuma "iebrukuši vienas no Burkinafaso galvaspilsētas lielākajām viesnīcām restorānā, tagad ir [tur] nostiprinājušies, un sadursmes ar reliģijas ienaidniekiem turpinās".

Pēc SITE rīcībā esošās informācijas, uzbrucēji ir no Burkinafaso kaimiņvalstī Mali bāzētā grupējuma "Al Murabitun" ("Sargi"), kas ir ""Al Qaeda" islāmiskajā Magrebā" atzars un kura līderis ir Mohtars Belmohtars.

Kāds aculiecinieks pastāstīja, ka redzējis četrus uzbrucējus, kas bijuši arābi vai baltādainie, un kam galvās bijuši turbāni.

Francijas nacionālās aviokompānijas "Air France" lidmašīna, kas bijusi ceļā no Parīzes uz Vagadugu, novirzīta uz Burkinafaso kaimiņvalsti Nigēru.

Viesnīcā "Splendid Hotel", kurā ir 147 numuri, bieži apmetas ANO darbinieki.

""Al Qaeda" islāmiskajā Magrebā" arī uzņēmās atbildību par 20. novembrī notikušo uzbrukumu viesnīcai "Radisson Blu" Mali galvaspilsētā Bamako, kurā tika nogalināti 20 cilvēki, tai skaitā 14 ārvalstnieki.

Pēdējā laikā pasaulē ir pastiprinājušies islāmistu teroristu uzbrukumi.


LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Speciālists brīdina, ka bērnu rotaļlietu dalīšanai pēc dzimuma var būt negatīvas sekas 11
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 5
Ģimene meklē 30 gadus veco Vadimu; viņš smagā emocionālā stāvoklī izgāja no mājām un pazuda 4
Skatīt visus komentārus