Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs: "Šajā gadā mēs varam apēst rezerves, ja nepieņemsim citus mērus. Jā, Rezerves fonds un tā daļa no Nacionālās labklājības fonda, kas netiek investēta infrastruktūrā."

Krievijas finanšu ministrs brīdina, ka rezerves nauda varētu izbeigties jau šogad 17

Pasaulē
2016. gada 16. janvārī 14:49 2016. gada 16. janvārī 14:49
Ja nenotiks budžeta optimizācija, Rezerves fonds un neinvestētie Nacionālās labklājības fonda līdzekļi varētu tikt iztērēti jau šajā gadā, sestdien brīdināja Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs.

"Šajā gadā mēs varam apēst rezerves, ja nepieņemsim citus mērus. Jā, Rezerves fonds un tā daļa no Nacionālās labklājības fonda, kas netiek investēta infrastruktūrā," norādīja ministrs.

Rezerves fonda apjoms pagājušā gada decembrī salīdzinājumā ar novembri saruka par 7,4% līdz 3,64 triljoniem rubļu (43 miljardiem eiro), savukārt Nacionālās labklājības fonds pieauga par 9,4% līdz 5,23 triljoniem rubļu (62 miljardiem eiro).

Siluanovs trešdien paziņoja, ka valsts šogad izdevumus samazinās par 10%, ņemot vērā naftas cenu straujo kritumu pasaules tirgū,

Krievijas budžets 2016.gadam balstīts uz naftas cenu 50 dolāru par barelu apmērā, taču, naftas cenai šobrīd atrodoties 30 dolāru par barelu līmenī, amatpersonas cenšas rast ietaupījumus, lai novērstu deficīta pieaugumu virs 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas paredzēts šim gadam.

Siluanovs paziņojis, ka naftas cenai būtu jāpieaug līdz 82 dolāriem par barelu, lai pilnībā balansētu šā gada budžetu.

Pērnā gada budžetā tika reģistrēts deficīts 2,6% no IKP apmērā, taču amatpersonas prognozē, kas šis būs krietni sarežģītāks gads.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

"Tikai neķiķiniet, to darot" - populārā jūtūbere Patrīcija no Rēzeknes atklāj savus nevainības zaudēšanas trikus 54
Dramatisks skats Slokā: jēgu pārdzēris svinētājs skurbuli izguļ zem vilciena 40
Mūsu basketbolistes dramatiskā mačā uzvar Itāliju un pirmo reizi brauks uz Pasaules kausa finālturnīru 5
Skatīt visus komentārus