Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs: "Šajā gadā mēs varam apēst rezerves, ja nepieņemsim citus mērus. Jā, Rezerves fonds un tā daļa no Nacionālās labklājības fonda, kas netiek investēta infrastruktūrā."

Krievijas finanšu ministrs brīdina, ka rezerves nauda varētu izbeigties jau šogad 17

Pasaulē
2016. gada 16. janvārī 14:49 2016. gada 16. janvārī 14:49
Ja nenotiks budžeta optimizācija, Rezerves fonds un neinvestētie Nacionālās labklājības fonda līdzekļi varētu tikt iztērēti jau šajā gadā, sestdien brīdināja Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs.

"Šajā gadā mēs varam apēst rezerves, ja nepieņemsim citus mērus. Jā, Rezerves fonds un tā daļa no Nacionālās labklājības fonda, kas netiek investēta infrastruktūrā," norādīja ministrs.

Rezerves fonda apjoms pagājušā gada decembrī salīdzinājumā ar novembri saruka par 7,4% līdz 3,64 triljoniem rubļu (43 miljardiem eiro), savukārt Nacionālās labklājības fonds pieauga par 9,4% līdz 5,23 triljoniem rubļu (62 miljardiem eiro).

Siluanovs trešdien paziņoja, ka valsts šogad izdevumus samazinās par 10%, ņemot vērā naftas cenu straujo kritumu pasaules tirgū,

Krievijas budžets 2016.gadam balstīts uz naftas cenu 50 dolāru par barelu apmērā, taču, naftas cenai šobrīd atrodoties 30 dolāru par barelu līmenī, amatpersonas cenšas rast ietaupījumus, lai novērstu deficīta pieaugumu virs 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas paredzēts šim gadam.

Siluanovs paziņojis, ka naftas cenai būtu jāpieaug līdz 82 dolāriem par barelu, lai pilnībā balansētu šā gada budžetu.

Pērnā gada budžetā tika reģistrēts deficīts 2,6% no IKP apmērā, taču amatpersonas prognozē, kas šis būs krietni sarežģītāks gads.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 22
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 32
Skatīt visus komentārus