Grieķijas prezidents Prokopis Pavlopuls: "Man ir lielas bažas, ka turku kontrabandisti, kas pārvadā cilvēkus, saņem varasiestāžu atbalstu. Pirmkārt, ostu administrācijas izliekas, ka tām nekas nav zināms."

Grieķijas prezidents: "Turcijas varasiestādes atbalsta cilvēku kontrabandistus" 7

Pasaulē
2016. gada 18. janvārī 11:43 2016. gada 18. janvārī 11:43
Cilvēku kontrabandisti, kas transportē nelegālos imigrantus uz Eiropu, saņem Turcijas varasiestāžu atbalstu, paziņojis Grieķijas prezidents Prokopis Pavlopuls. Viņš arī apsūdzēja Ankaru, ka tā nepilda Eiropas Savienībai (ES) solītās saistības.

"Man ir lielas bažas, ka turku kontrabandisti, kas pārvadā cilvēkus, saņem varasiestāžu atbalstu. Pirmkārt, ostu administrācijas izliekas, ka tām nekas nav zināms," prezidenta teikto svētdien citē Vācijas laikraksts "Süddeutsche Zeitung".

Atbilstoši prezidenta teiktajam Grieķijai tam ir pierādījumi.

Kontrabandistu bizness "savā ziņā ir vergu tirdzniecība", uzsvēra Pavlopuls, kurš pirmdien sāk vizīti Vācijā.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles imigrācijas politiku viņš nodēvēja par "drosmīgu", vienlaikus brīdinot, ka par to var nākties maksāt "augstu politisko cenu".

Merkeles pieņemtie lēmumi daudz ir devuši Vācijai un Eiropai, un viņai vajadzētu turpināt šo politiku, kas apliecina, ka eiropiešiem "uzmanības centrā ir nevis nauda, bet cilvēks", uzsvēra Pavlopuls.

Vienlaikus Turcija, ar kuru ES ir vienojusies par sadarbību imigrācijas krīzes risināšanas labā, nedara neko, lai samazinātu bēgļu skaitu, kas ierodas Eiropā.

Līdz šim Turcija nav izpildījusi neko no saistībām, kuras tā apņēmusies veikt ES, norādīja Grieķijas prezidents.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem pērn Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradies teju miljons nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

 

 
 

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Īsti radošā garā atklāj Žaklīnas jauno izklaides TV kanālu 34
“British Airways” pasažierus reisā uz Londonu pamatīgi apskādējušas blaktis 7
Divus gadus vecs puisītis kļuvis par 8. upuri, ko nogalinājusi IKEA kumode 39
Skatīt visus komentārus