91 Foto
Setdienas rītā pēc Latvijas laika situācija Vašingtonā vizuāli neatšķīrās no pēdējām pāris nedēļām Rīgā.

No Rīgas īpaši neatšķiras. ASV austrumos sniega vētra paralizē visu dzīvi. FOTO 20

Ārzemēs
2016. gada 23. janvārī 15:31
Amerikas Savienoto Valstu austrumdaļā kopš piektdienas vakara dzīvi paralizējusi sniega vētra ar lielu sniega daudzumu un spēcīgām vēja brāzmām.

ASV plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka ar sniega vētru tiek saistīti apmēram desmit cilvēku nāves gadījumi, tostarp satiksmes negadījumos, kuros tiek vainoti sliktie laika apstākļi.

Meteorologi brīdinājuši, ka Savienoto Valstu galvaspilsētā Vašingtonā un tās apkaimē var uzsnigt līdz 61 centimetram sniega, un tā būtu biezākā sniega sega šajā pilsētā pēdējā gadsimta laikā.

Vētras dēļ no piektdienas vakara līdz pirmdienas rītam ir slēgta Vašingtonas vilcienu, metro un autobusu satiksme. Vašingtonas metro sistēma, kas ir otrā noslogotākā ASV pēc Ņujorkas, apkalpo apmēram 700 tūkstošus pasažieru dienā Kolumbijas apgabalā (Vašingtonā), Mērilendas un Virdžīnijas štatos.

Ņujorkā un tās piepilsētās sestdien no pulksten 14.30 (21.30 pēc Latvijas laika) aizliegts pārvietoties pa autoceļiem, izņēmums ir tikai ārkārtas dienestu transports. No pulksten 16 (23 pēc Latvijas laika) pārtrauks kursēt piepilsētas vilcieni, kā arī vilcieni metro virszemes daļā.

Sabiedriskā transporta kustība ir būtiski traucēta arī citur ASV austrumos.

Kopš piektdienas visā Savienoto Valstu austrumdaļā ir atcelti simtiem avioreisu. Gaidāms, ka aviosatiksme atsāksies svētdien.

Vētras dēļ piektdien skolās bija atceltas mācības.

Kentuki štatā uz piesnigušajām un apledojušajām šosejām sestdienas naktī izveidojās lieli sastrēgumi, kuros bija jāstāv vairākas stundas.

Pirms vētras piektdien miljoniem cilvēku steidzās iepirkties, jo varas iestādes ir ieteikušas vētras laikā neatstāt mājas.

ASV Nacionālais meteoroloģijas dienests paziņojis, ka sniega vētra varētu ietekmēt apmēram 85 miljonus amerikāņu jeb ceturto daļu Savienoto Valstu iedzīvotāju, un vētra varētu nodarīt apmēram miljardu dolāru zaudējumus.


BNS/Foto: EPA/LETA, AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Latvijas seksīgāko jauno zvaigžņu TOP 10. FOTO 18
  • "Garīgā izaugsme" kā kritiskās domāšanas trūkums 15
  • No sestdienas mainās nosacījumi bezdarbnieka pabalsta iegūšanai 8