Pentagons neapstiprināja šīs ziņas un uzsvēra, ka ASV bruņotie spēki nav pārņēmuši savā kontrolē nevienu lidlauku Sīrijā.

ASV veido militāro aviobāzi Sīrijā, Pentagons to noliedz 24

Pasaulē
2016. gada 23. janvārī 20:46 2016. gada 23. janvārī 20:46
ASV īpašie spēki un eksperti kurdu kontrolētajā teritorijā Sīrijas ziemeļaustrumos veido aviobāzi, lai izmantotu to cīņā pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts", aģentūra AFP uzzināja no informētiem avotiem Sīrijā.

Pēc šo avotu teiktā, tiek paplašināts Rmeilanas lidlauks Hasakes provincē, kuru pirms bruņotā konflikta, kas sākās 2011.gadā, izmantoja nelielas lidmašīnas, kas virs lauksaimniecības platībām kaisa minerālmēslus.

Kāds militārs avots Sīrijā sacīja, ka gandrīz 100 "amerikāņu ekspertu" kopā ar kurdu grupējuma "Kurdu tautas aizsardzības vienības" karotājiem ir paplašinājuši skrejceļu un atjaunojuši daļu infrasttruktūras.

"Šo aviobāzi izmantos helikopteri un kravas lidmašīnas. Tās skrejceļš tagad ir 2700 metru garš un ir gatavs, lai to izmantotu lidmašīnas, kas transportēs aprīkojumu un munīciju," piebilda avots.

Pēc avotu sacītā, jau tagad no Rmeilanas lidlauka paceļas ASV helikopteri.

Pentagons neapstiprināja šīs ziņas un uzsvēra, ka ASV bruņotie spēki nav pārņēmuši savā kontrolē nevienu lidlauku Sīrijā.

Krievijai ir militārā aviobāze Sīrijā pie Vidusjūras piekrastes pilsētas Latakijas.

LETA/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Ar vārnām, kazām, slavenībām un pannām. 100 spilgti pensijā aizgājušā Mārtiņa Rītiņa foto 10
Amerikāņu asprāši kādā kulta filmā atraduši Porziņģa dubultnieku
Jaunie dakteri negrib pildīt Čakšas pavēli un par smiekla naudu strādāt ārstu streika laikā 31
Skatīt visus komentārus