Pentagons neapstiprināja šīs ziņas un uzsvēra, ka ASV bruņotie spēki nav pārņēmuši savā kontrolē nevienu lidlauku Sīrijā.

ASV veido militāro aviobāzi Sīrijā, Pentagons to noliedz 24

Ārzemēs
2016. gada 23. janvārī 20:46
ASV īpašie spēki un eksperti kurdu kontrolētajā teritorijā Sīrijas ziemeļaustrumos veido aviobāzi, lai izmantotu to cīņā pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts", aģentūra AFP uzzināja no informētiem avotiem Sīrijā.

Pēc šo avotu teiktā, tiek paplašināts Rmeilanas lidlauks Hasakes provincē, kuru pirms bruņotā konflikta, kas sākās 2011.gadā, izmantoja nelielas lidmašīnas, kas virs lauksaimniecības platībām kaisa minerālmēslus.

Kāds militārs avots Sīrijā sacīja, ka gandrīz 100 "amerikāņu ekspertu" kopā ar kurdu grupējuma "Kurdu tautas aizsardzības vienības" karotājiem ir paplašinājuši skrejceļu un atjaunojuši daļu infrasttruktūras.

"Šo aviobāzi izmantos helikopteri un kravas lidmašīnas. Tās skrejceļš tagad ir 2700 metru garš un ir gatavs, lai to izmantotu lidmašīnas, kas transportēs aprīkojumu un munīciju," piebilda avots.

Pēc avotu sacītā, jau tagad no Rmeilanas lidlauka paceļas ASV helikopteri.

Pentagons neapstiprināja šīs ziņas un uzsvēra, ka ASV bruņotie spēki nav pārņēmuši savā kontrolē nevienu lidlauku Sīrijā.

Krievijai ir militārā aviobāze Sīrijā pie Vidusjūras piekrastes pilsētas Latakijas.

LETA/Foto: Vida Press
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 21
  • Divi beļģi Vecrīgā norauj Latvijas karogu un pārlauž tam kātu. VIDEO 30
  • Maksims, kurš aicināja Latviju pievienot Krievijai, tagad lūdz iespēju pamest valsti 9