Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Beatrikse fon Štroha televīzijā sacīja: "Es uzskatu, ka Merkelei vajadzētu doties uz Čīli vai Dienvidameriku."

Pieaug nepatika pret Merkeli. Vācu politiķe uzskata, ka kanclerei jābūt gatavai bēgt no valsts 70

Pasaulē
2016. gada 25. janvārī 20:36 2016. gada 25. janvārī 20:36
Vācijas kanclerei Angelai Merkelei viņas īstenotās imigrācijas politikas dēļ var nākties pašai bēgt uz Dienvidameriku, svētdien vakarā telekanāla "Das Erste" pārraidē sacīja viena no redzamākajām eiroskeptiķu partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) politiķēm Eiropas Parlamenta deputāte Beatrikse fon Štroha.

Pārraides vadītāja Anne Villa atgādināja fon Štrohai viņas ierakstu sociālajā tīklā "Facebook", kur viņa kritizēja Merkeli par to, ka kanclere "mūsu valsti pārvalda tā, kā neviens kopš 1945.gada".

"Es slēdzu derības par to, ka Merkele drošības apsvērumu dēļ pametīs valsti, kad viņa būs atkāpusies," sociālajā tīklā atzina AfD politiķe.

Televīzijas pārraidē, vaicāta, vai viņa to domājusi nopietni, fon Štroha sacīja: "Es uzskatu, ka viņai vajadzētu doties uz Čīli vai Dienvidameriku."

Šādu izteikumu var saprast kā atsauci uz kara beigu un pēckara notikumiem, kad vairāki nacistu kara noziedznieki pēc Hitlera režīma sakāves bēga uz Dienvidameriku, kur vairākas desmitgades izvairījās no tiesāšanas un soda.

Kā liecina jaunākajās sabiedriskās domas aptaujas, AfD kļuvusi par trešo populārāko partiju valstī uzreiz aiz "lielās koalīcijas" varas partijām.

Atbilstoši Eiropas Savienības (ES) robežaģentūras "Frontex" datiem, pērn ES ieradušies vairāk nekā 1,2 miljoni nelegālo imigrantu.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Beatrikse fon Štroha par Merkeli un bēgļiem - video:

LETA/Foto: EPA/LETA, Vida Press

Citi šobrīd lasa

Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 191
Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 22
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 2
Skatīt visus komentārus