Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss: "Ja arī šis pēdējais mēģinājums nonāks strupceļā, mums nāksies "pildīt savu pienākumu un atzīst Palestīnas valsti.""

Ja Tuvo Austrumu miera sarunas buksēs, Francija atzīs Palestīnu 3

Ārzemēs
2016. gada 30. janvārī 12:38
Parīze atzīs Palestīnas valsti, ja tās beidzamais mēģinājums izvest Tuvo Austrumu miera sarunas no strupceļa būs neveiksmīgs, piektdien paziņoja Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss.

Fabiuss norādīja, ka Francijai kā ANO Drošības padomes pastāvīgajam loceklim ir pienākums turpināt centienus rast risinājumu Izraēlas un palestīniešu attiecībās.

"Tuvākajās nedēļās Francija spers (..) soļus, lai organizētu starptautisku konferenci, pulcējot katras puses galvenos partnerus, īpaši amerikāņus, eiropiešus un arābus, lai saglābtu un virzītu uz priekšu divu valstu risinājumu," pavēstīja ministrs.

Gadījumā, ja arī šis pēdējais mēģinājums nonāks strupceļā, mums nāksies "pildīt savu pienākumu un atzīst Palestīnas valsti," piebilda Fabiuss.

Palestīniešu pašpārvaldes prezidenta Mahmuda Abasa pārstāvis Nabils Abu Rdainahs šo paziņojumu novērtējis atzinīgi.

"Nav šaubu, ka Palestīnas valsts atzīšana no Francijas puses veicinās miera un stabilitātes iedibināšanu reģionā," norādīja Rdainahs.

LETA/Foto: AFP/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 4
  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 5
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 19