Septembrī Sipile paziņoja, ka nodos savu lauku māju bēgļu izmitināšanai, un pauda cerību, ka viņa piemēram sekos arī citi somi.

Somijas premjers atteicies no ieceres savā lauku mājā izmitināt bēgļus 10

Pasaulē
2016. gada 2. februārī 19:08 2016. gada 2. februārī 19:08
Somijas premjerministrs Juha Sipile drošības apsvērumu dēļ ir atteicies no iepriekš paustās ieceres savā lauku mājā izmitināt patvēruma meklētājus, otrdien paziņoja valdības drošības dienesta vadītājs Jari Ilitalo.

"Premjerministrs ir nolēmis, ka šobrīd un šajā situācijā neviens netiks izvietots viņa rezidencē Kempelē" netālu no Oulu, vairāk nekā 500 kilometru uz ziemeļiem no galvaspilsētas Helsinkiem, aģentūrai AFP pavēstīja Ilitalo.

Viņš skaidroja, ka lēmums ticis pieņemts drošības apsvērumu dēļ.

"Viens nozīmīgs iemesls bija tas, ka [šī] vieta kļuva ļoti publiska un šī lieta piesaistīja lielu uzmanību," teica Ilitalo.

Intervijā Somijas sabiedriskajai raidorganizācijai "Yle" Sipile norādīja, ka plašās publicitātes dēļ šobrīd viņa lauku mājās patvēruma meklētājus nebūtu prātīgi izvietot.

"Mēs atbalstīsim (...) ar citiem līdzekļiem lielu ģimeni ar bērniem, līdz varasiestādes novērtēs, ka ir droši izmantot mūsu māju," teica premjerministrs.

Septembrī Sipile paziņoja, ka nodos savu lauku māju bēgļu izmitināšanai, un pauda cerību, ka viņa piemēram sekos arī citi somi.

Pagājušajā nedēļā Somijas Iekšlietu ministrija informēja, ka no pērn saņemtajiem lūgumiem piešķirt patvērumu 20 tūkstoši līdz 32 tūkstoši tiks noraidīti, un šie cilvēki tiks izraidīti no valsts.

Kopā pērn patvērumu Somijā lūdza 32 tūkstoši cilvēku.

Helsinki šobrīd risina sarunas ar Krieviju, lai novērstu migrantu iekļūšanu Somijā.

BNS / Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Ar vārnām, kazām, slavenībām un pannām. 100 spilgti pensijā aizgājušā Mārtiņa Rītiņa foto 10
Pēc nesaskaņām ar Porziņģi un Entoniju "Knicks" komandu pamet NBA leģenda Fils Džeksons 12
Jaunie dakteri negrib pildīt Čakšas pavēli un par smiekla naudu strādāt ārstu streika laikā 30
Skatīt visus komentārus