Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Saukšana pie atbildības par vulgāriem un negantiem komentāriem būtu slikta ietekme uz vārda brīvību, uzskatīja advokāti.

Ziņu vietnes nav atbildīgas par lasītāju komentāriem, lemj Eiropas Cilvēktiesību tiesa 15

Pasaulē
2016. gada 2. februārī 23:20 2016. gada 2. februārī 23:20
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) otrdien nolēmusi, ka tīmekļa ziņu vietnes nav atbildīgas par lasītāju publicētajiem komentāriem.

Tiesā bija vērsusies kāda nekustamo īpašumu kompānija, kura iesniedza prasību pret ungāru ziņu vietni "Index.hu" par tur publiskotajiem naidīgajiem komentāriem pret uzņēmumu un tā darbiniekiem.

Ungārijas tiesās kompānijai izdevās sekmīgi iesūdzēt "Index.hu" un Ungārijas Interneta uzņēmumu asociāciju.

"Index.hu" tiesā apgalvoja, ka nekavējoties izdzēsusi aizskarošos komentārus, tiklīdz par tiem brīdināta, un pauda pārliecību, ka nevar tikt saukta pie atbildības par visu, ko lasītāji sarakstījuši komentāros.

Tīmekļa vietnes advokāti norādīja, ka "Index.hu" saukšanai pie atbildības par lasītāju komentāriem būtu nopietna negatīva ietekme uz vārda brīvību un demokrātisko atklātību interneta laikmetā.

"Lai gan aizskaroši un vulgāri, šie komentāri nav acīmredzami pretlikumīga runa un tie noteikti nav naida runa vai kūdīšana uz vardarbību," secināja ECT tiesneši.

LETA / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Pentagons apmaksā dzimuma maiņu: kāds kājnieks par valsts naudu kļuvis par sievieti 24
Kāda ir ASV pirmās lēdijas Melānijas Trampas diēta un iemīļotākie ēdieni? 11
Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos
Skatīt visus komentārus