Saukšana pie atbildības par vulgāriem un negantiem komentāriem būtu slikta ietekme uz vārda brīvību, uzskatīja advokāti.

Ziņu vietnes nav atbildīgas par lasītāju komentāriem, lemj Eiropas Cilvēktiesību tiesa 15

Ārzemēs
2016. gada 2. februārī 23:20
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) otrdien nolēmusi, ka tīmekļa ziņu vietnes nav atbildīgas par lasītāju publicētajiem komentāriem.

Tiesā bija vērsusies kāda nekustamo īpašumu kompānija, kura iesniedza prasību pret ungāru ziņu vietni "Index.hu" par tur publiskotajiem naidīgajiem komentāriem pret uzņēmumu un tā darbiniekiem.

Ungārijas tiesās kompānijai izdevās sekmīgi iesūdzēt "Index.hu" un Ungārijas Interneta uzņēmumu asociāciju.

"Index.hu" tiesā apgalvoja, ka nekavējoties izdzēsusi aizskarošos komentārus, tiklīdz par tiem brīdināta, un pauda pārliecību, ka nevar tikt saukta pie atbildības par visu, ko lasītāji sarakstījuši komentāros.

Tīmekļa vietnes advokāti norādīja, ka "Index.hu" saukšanai pie atbildības par lasītāju komentāriem būtu nopietna negatīva ietekme uz vārda brīvību un demokrātisko atklātību interneta laikmetā.

"Lai gan aizskaroši un vulgāri, šie komentāri nav acīmredzami pretlikumīga runa un tie noteikti nav naida runa vai kūdīšana uz vardarbību," secināja ECT tiesneši.

LETA / Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Parisa Hiltone apstiprina, ka atradusi Īsto. FOTO 4
  • Grima māksliniece no Krievijas pārvērš sievietes līdz nepazīšanai 32
  • Viņu zākāja visa pasaule: patiesība par sievieti lakatā uz Londonas tilta 13