Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pilsētā ir ielas, kuru veikalos neiegriežas gandrīz neviens brits.

Austrumeiropas imigranti Bostonā jūtoties gluži kā Lietuvā 49

Pasaulē
2016. gada 3. februārī 14:20 2016. gada 3. februārī 14:20
Lielbritānijas "vismazāk integrētajā pilsētā" Bostonā austrumeiropiešu imigranti jūtas vairāk kā Lietuvā, nevis Lielbritānijā, apgalvo laikraksts "The Daily Express".

"Mums šeit ļoti patīk. Jūtamies gandrīz, kā dzīvojot Lietuvā," laikrakstam teikusi kāda ģimene.

Lietuvietis Emils Kovals, kurš kopā ar ģimeni uz Bostonu pārvācās pirms sešiem gadiem, dzīvo ielā, kur 85% iedzīvotāju ir imigranti. "Mēs respektējam britu kultūru, tomēr šeit ir pārāk daudz no mūsu valsts, lai pēc tās ilgotos," viņš stāstīja.

Ģimenes, kas no Austrumeiropas pārvākušās uz Bostonu Linkolnšīrā, nejūt vajadzību integrēties. Sestā daļa pilsētas iedzīvotāju - 11 000 imigrantu - dzīvo nošķirtas dzīves.

Daudzi imigranti stāsta, ka var tikt galā, nerunājot angliski. Bostonā pieejami austrumeiropiešu bāri, veikali un pat dažādi darba piedāvājumi īpaši austrumeiropiešiem.

Laikraksts vēsta, ka pilsētā ir ielas, kuru veikalos neiegriežas gandrīz neviens brits. Arī zīmes un paziņojumi bieži ir lasāmi pat sešās valodās, lai visi iedzīvotāji tās varētu saprast.

Bostona ir saistoša imigrantiem, jo tajā atrodams darbs rūpnīcās vai lauksaimniecībā.

Laikraksts norādījis, ka vietējie Linkolnšīras iedzīvotāji jūt "zināmu aizvainojumu" pret imigrantiem. "Man nav nekādu darīšanu ar viņiem. Imigrācija cilvēkus traucē pilsētas izmēra dēļ. Smieklīgi, cik daudz veikalu viņiem ir," laikrakstam paudis kāds vietējais Bostonas iedzīvotājs.

Bostonu par vismazāk integrēto pilsētu nosaukusi pētnieciskā organizācija "Policy Exchange". Arī netālu esošā Spoldinga un Visbīča iekļuvušas šajā topā.

 

LETA / Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 32
Skatīt visus komentārus