Pasaules līderi konferencē Londonā cer savākt aptuveni deviņus miljardus dolāru palīdzībai sīriešiem un bēgļu krīzes risināšanai.

Lielbritānija apsola 1,2 miljardus mārciņu palīdzībai Sīrijai un tās kaimiņvalstīm 3

Pasaulē
2016. gada 4. februārī 11:58 2016. gada 4. februārī 11:58
Lielbritānijas valdība ceturtdien apsolījusi 1,2 miljardus sterliņu mārciņu (1,6 miljardus eiro) palīdzībai Sīrijai un tās kaimiņvalstīm.

"Lai risinātu šo krīzi, nepieciešams vairāk naudas, un tā nepieciešama tagad," norādīja Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons.

Lielbritānijas atvēlētie līdzekļi tiks izlietoti, lai finansētu izglītību, darbvietu radīšanu un humāno palīdzību Sīrijai, Jordānijai, Libānai un Turcijai.

Papildus šai summai Londona jau piekritusi atvēlēt vēl 1,12 miljardus sterliņu mārciņu palīdzībai reģionam.

Pasaules līderi konferencē Londonā cer savākt aptuveni deviņus miljardus dolāru palīdzībai sīriešiem un bēgļu krīzes risināšanai.

Pilsoņkarš, kas Sīrijā notiek kopš 2011.gada, sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 260 000 cilvēku, 4,6 miljoni devušies bēgļu gaitās uz kaimiņvalstīm Jordāniju, Libānu, Turciju, Irāku un Ēģipti un simtiem tūkstošiem sīriešu devušies uz Eiropu.

Lai savāktu finansējumu tūlītējai un ilgtermiņa palīdzībai Sīrijas krīzē cietušajiem, starptautiskajiem ziedotājiem būs jāpacenšas vairāk nekā iepriekšējā konferencē 2015.gadā, kad ANO aģentūras lūdza saziedot 8,4 miljardus dolāru, bet valstis apsolīja tikai 3,3 miljardus.

Konferences organizatori norādījuši, ka šoreiz vajadzētu savākt vismaz divreiz lielāku summu.

Naudu plānots izlietot palīdzībai Sīrijas kaimiņvalstu ekonomikām, darbvietu radīšanai bēgļiem un šo valstu iedzīvotājiem, kā arī pārtikas, medikamentu piegādei Sīrijai un medicīnas iestāžu atjaunošanai pilsoņkara plosītajā valstī.


LETA / Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Nezināmas personas Imantā naktī šauj dzīvokļa logos. Jana: “Vīrs komandējumā, man bija bail” 20
Ļaudis atvadās no Dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Paula Kveldes 1
12 gadi cietumā - tāds var būt bargākais sods skolnieka Egila slepkavām 5
Pievienot komentāru