Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kremlī uzskata, ka BBC filma "World War Three: Inside The War Room" ir nekvalitatīva, tādēļ nav saprātīgi tērēt laiku un to skatīties.

Ko saka Kremlis par BBC filmu, kurā Krievija iebrūk Latvijā? VIDEO 171

Pasaulē
2016. gada 4. februārī 13:20 2016. gada 4. februārī 13:20
Kremlī uzskata, ka BBC filma "World War Three: Inside The War Room" ir nekvalitatīva, tādēļ nav saprātīgi tērēt laiku un to skatīties, ceturtdien paziņoja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Pēc viņa teiktā, britu raidorganizācija pēdējā laikā pieļauj nekvalitatīva satura publicēšanu, tādēļ viņam "žēl tērēt laiku, lai skatītos "lētu produktu"".

"Lūk, jaunākais lētais produkts. Filmas kvalitāte ir tālu no pasaules klases līmeņa," teica Peskovs, atgādinot arī par filmu "Putina slepenās bagātības", kur Putins tika apsūdzēts korupcijā.

BBC veidotā filmā "World War Three: Inside The War Room" attēlots Krievijas iebrukums Latvijā. Lai atbalstītu prokremliski noskaņotos separātistus, Krievija ieņēmusi 20 netālu no robežas esošas pilsētas. Kad NATO līderi nevar izlemt, kā atbildēt uzbrukumam, ASV un Lielbritānija izlemj sūtīt karavīrus cīņā ar Krievijas spēkiem. Krievija pēc tam atbild ar kodoluzbrukumu. BBC mājaslapā raidījuma aprakstā teikts, ka tajā bijušās vecākās britu militārās un diplomātiskās amatpersonas veic iespējama "karstā kara" simulāciju Austrumeiropā, iekļaujot pat cīņu ar kodolieročiem.

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs BBC pārraidi nosaucis par bīstamu provokāciju. Viņš atzīmējis, ka BBC pārraides scenārijs ir pilnīgi izdomāts un kalpo politiskiem mērķiem, no kuriem pirmais ir iesaistīties informācijas karā un nomelnot Krieviju. Otrais no tiem ir attaisnot militāri politiskā lobija prasību palielināt NATO tēriņus Eiropā vairāk nekā četras reizes. Savukārt trešais mērķis ir diskreditēt jebkuru Latvijas vai Eiropas politisko spēku, kas neseko aizspriedumiem par Krieviju, bet ieņem pragmatisku pozīciju.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) norādījis, ka Baltijas valstis jau vairāk nekā desmit gadus ir pilntiesīgas NATO dalībvalstis un turpina strādāt kopā ar sabiedrotajiem, tāpēc iebrukšanas scenāriji pat teorētiski netiktu pieļauti. BBC raidījums, pēc viņa teiktā, tikai apstiprina sabiedroto gatavību aizstāvēt Baltijas valstis.

Savukārt bijušais Latvijas aizsardzības un ārlietu ministrs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (V) atzinis, ka BBC raidījums ļauj modelēt iespējamo Krievijas iebrukumu Latvijā un no tā ir jāmācās.

BBC filmas "World War Three: Inside The War Room" treileris - video:
LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 45
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 9
Skatīt visus komentārus