Rūša Valizadeha (attēlā) dibinātajā interneta lapā nule publicēts raksts, kurā minēti vairāki iemesli, kādēļ tieši Eiropas sievietēm vajadzētu īpaši priecāties par bēgļu pieplūdumu.

Kuplu piekritēju skaitu pulcē biedrība, kas aizstāv sieviešu izvarošanu. Vismaz savā mājā 30

Ārzemēs
2016. gada 5. februārī 06:14
Austrālijā mēģinājusi oficiāli pulcēties biedrība, kura aizstāv sieviešu izvarošanu.

Biedrības „Karaļu Atgriešanās” (Return of Kings) biedri bija apņēmušies rīkot slepenas tikšanās vairākās Austrālijas pilsētās, lai diskutētu par kopīgu mērķi – sieviešu izvarošanas legalizāciju privātīpašuma robežās.

Sievietes lielākā vērtība – fiziskais skaistums

ASV bāzētās „Karaļu Atgriešanās” tīmekļa vietnes dibinātājs ir 36 gadus vecais par „neomaskulīnistu” dēvētais Rūšs Valizadehs (Roosh Valizadeh), kuram ir grāds mikrobioloģijā.  Kā skaidro biedrības tīmekļa vietne, neomaskulīnisma ideoloģija apvieno dažādus tradicionālus uzskatus, dzīvnieku bioloģiju un vīrišķību, savukārt pati biedrība, kurā iestāties ļauts tikai vīriešiem, apgalvo, ka viņu mērķis ir radīt pasauli, kurā vīrieši ir vīrišķīgi un sievietes – sievišķīgas. Biedrības arī postulē, ka sievietes galvenā vērtība ir viņas fiziskais skaistums un spēja dzemdēt, un mudina vīriešu dzimtes pārstāvjus izbeigt prasīt sievietes atļauju dzimumaktam.

Organizētāji bažījas par sabiedrības reakciju

Kā vēsta Austrālijas ziņu portāls abc.net.au, cilšu sanākšanu (tā gaidāmos pasākumus nodēvējusi biedrība) bija plānots rīkot 6.februārī Austrālijas pilsētās Sidnejā, Melburnā, Brisbenā un Pērtā. Biedrības tīmekļa vietne jau laikus brīdināja par to, ka sapulces var plānot izjaukt vairākas cilvēktiesību aktīvistu grupas, žurnālisti un policisti. „Policijas klātbūtne būtu laba. Mēs esam mierīga, likumam paklausīga grupa, un viņi mūs noteikti aizstāvēs no protestētājiem, ja būs nepieciešamība,” bija teikts gaidāmā mītiņa aprakstā.

Austrālieši pauž dusmas

Šāda nepieciešamība tik tiešām varētu rasties, jo biedrības ieceri sociālajos medijos kritizē neskaitāmas sievietes, tostarp arī partijas „Austrālijas zaļie” pārstāve, Kvīnslendas senatore Larisa Vatersa. „No sākuma padomāju, ka tas ir kaut kāds joks – viņu uzskati atbilst viduslaikiem! Jebkādas šāda veida tikšanās totāli izgāzīsies,” paudusi politiķe. Feministe, rakstniece Klementīne Forda, savukārt veltījusi visai skarbu vēstījumu biedrības dibinātājam Valizadeham: „Ja viņš ir vēlas legalizēt sieviešu izvarošanu privātīpašuma robežās, tad būtu tikai loģiski, ja šīm sievietēm vienlaikus būtu arī tiesības nogalināt šādus vīriešus.”

Izvarotgribētāji nobīstas

Tieši sabiedrības spiediens beigu beigās arī salauzis bravūrīgā biedrības vadītāja drosmi – dēļ bažām par biedru drošību mītiņi atcelti. „Es nespēju garantēt mūsu biedru drošību un privātumu. Atvainojos tiem, kurus ir sarūgtinājis mans lēmums atcelt plānotos pasākumus,” biedrības tīmekļa vietnē paudis tās līderis.

Kasjauns.lv/Foto: rooshv.com
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Daugavpilī pusaudze veikusi pašnāvību: nolec no 12. stāva un nositas? 18
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 16
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 3