Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Bulgārijā atrastas nosalušas divas bēgļu sievietes 5

Pasaulē
2016. gada 7. februārī 13:49 2016. gada 7. februārī 13:49
Bulgārijas robežpolicija valsts dienvidaustrumos, nomaļā kalnu rajonā, kur šobrīd valda barga ziema, atradusi 19 bēgļu grupu, kurā nosalušas divas sievietes.

Kā paziņojusi Bulgārijas Iekšlietu ministrija, par sala upuriem kļuvusi 14 līdz 16 gadus veca meitene un sieviete vidējos gados. "Mūsu robežsargi darīja visu, lai viņas glābtu, nesa uz rokām, mēģinot atsildīt, bet aukstums darījis savu," privātajam telekanālam BTV svētdien sacījusi ministre Rumjana Bačvarova.

Bojāgājušo nacionālā piederība nav zināma.

Grupā ir 11 bērni vecumā no četriem līdz 16 gadiem. Viņi visi nogādāti slimnīcā ar apsaldējumiem, arī divu pieaugušo stāvoklis ir kritisks, ziņu aģentūrai "Focus" pastāstījusi slimnīcas pārstāve.

Grupa atrasta netālu no Malko Tirnovas pilsētas. Šai kalnu rajonā pašlaik valda sals ar asu vēju un sniega segas biezums sasniedz 30 centimetrus

Janvārī divi nosaluši bēgļi tika atrasti Bulgārijā netālu no Serbijas robežas.

Saskaņā ar Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem janvārī vien caur Grieķiju Eiropā ieradušies gandrīz 62 200 migranti un bēgļi galvenokārt no Sīrijas, Afganistānas un Irākas un aptuveni trešā daļa no viņiem ir nepilngadīgie, ko nepavada pieaugušie.

Turpinoties bēgļu plūsmai pāri Balkāniem, palīdzības dienestu darbinieki pauduši satraukumu, ka salā un sniegā nav iespējams nodrošināt viņiem pienācīgu patvērumu.

BNS

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 32
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 27
Tiesa atbrīvo 15 gadus veco skolnieku, kurš piekāva policistu 118
Skatīt visus komentārus