Policija ir aizturējusi precēto pāri, kas bija pārdevis etanola, ūdens un augļu brūvējumu, kurš tiek uzskatīts par 22 cilvēku nāves cēloni.

Indonēzijā, pēc precēta pāra "krutkas" brūvējuma dzeršanas, miruši 26 cilvēki 1

Ārzemēs
2016. gada 8. februārī 12:52
Indonēzijai piederošajā Javas salā 26 cilvēki ir miruši pēc nelegāli brūvēta alkohola dzeršanas, pirmdien paziņoja policija.

Saskaņā ar izmeklētāju teikto vairums upuru bija nopirkuši mājas apstākļos gatavotu alkoholisko dzērienu no precēta pāra Slemanas pilsētā uz ziemeļiem no Jogjakartas, informēja vietējā policija.

Lielākā daļa mirušo bija studenti, sacīja Slemanas policijas priekšnieks Julianto.

Pirmais nāves gadījums notika pagājušo trešdien, un drīz tika ziņots arī par citiem mirušajiem.

Policija ir aizturējusi precēto pāri, kas bija pārdevis etanola, ūdens un augļu brūvējumu, kurš tiek uzskatīts par 22 cilvēku nāves cēloni. Ir aizturēts arī cits pārdevējs, kura tirgots brūvējums prasījis četru cilvēku dzīvības.

Indonēzijā iedzīvotāju vairākums ir musulmaņi, kuru ticība neļauj lietot alkoholu, tomēr šai valstī arī agrāk bijuši nelegāli brūvēta alkohola izraisīti nāves gadījumi.

2014.gadā vairāk nekā 10 indonēziešu Javā nomira pēc šāda alkohola lietošanas Jaungada svinībās. 2009.gadā 25 cilvēki, tai skaitā četri ārzemnieki, nomira Bali salā pēc palmu vīna dzeršanas, kuram bija piejaukts metanols.

Indonēzijas varas iestādes pērn aizliedza pārdot alkoholu nelielos veikalos, lai gan tika brīdināts, ka šis aizliegums var veicināt alkohola iegādi melnajā tirgū.

LETA/Foto: AFP/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 32
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 42
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 70