Phenjana apgalvo, ka ASV raķešu izvietošana Dienvidkorejā ir mēģinājums ar Aukstā kara taktiku "savaldīt" Ķīnu un Krieviju.

Krievija brīdina par bruņošanās sacensību, ja ASV izvietos raķetes Dienvidkorejā 5

Ārzemēs
2016. gada 10. februārī 13:50
Krievija trešdien brīdināja ASV par to plāniem Dienvidkorejā izvietot ASV pretraķešu aizsardzības sistēmu, norādot, ka tas reģionā var izraisīt bruņošanās sacensību.

"ASV globālās pretraķešu aizsardzības sistēmas elementu parādīšanās reģionā, kurā ir ļoti sarežģīta drošības situācija, var izprovocēt bruņošanās sacensību Ziemeļaustrumāzijā un apgrūtināt Korejas pussalas kodolproblēmas atrisināšanu," paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija.

"Globālākā mērogā šis solis var palielināt ASV globālās pretraķešu aizsardzības sistēmas graujošo ietekmi uz starptautisko drošību un stabilitāti," norādīja ministrija.

Ministrija uzsvēra, ka Ziemeļkorejas svētdien veiktais ballistiskās raķetes izmēģinājums ir "stingri nosodāms", bet arī apsūdzēja Vašingtonu centienos izmantot šo gadījumu, lai paplašinātu tās pretraķešu aizsardzības sistēmu.

ASV uzskata, ka pretraķešu aizsardzības sistēmu THAAD izvietošana Dienvidkorejā ir nepieciešama, lai radītu pretsvaru Ziemeļkorejas ballistisko raķešu programmai.

Phenjana ir paziņojusi, ka šādu sistēmu izvietošana ir mēģinājums ar Aukstā kara taktiku "savaldīt" Ķīnu un Krieviju.

Jau vēstīts, ka Ziemeļkoreja svētdien palaida tāla darbības rādiusa ballistisko raķeti, izraisot starptautisku sašutumu.

ANO Drošības padome izteica stingru nosodījumu Phenjanai, bet Dienvidkoreja un ASV ir paziņojušas, ka sāks sarunas par pretraķešu aizsardzības sistēmu THAAD izvietošanu Dienvidkorejā.

LETA/Foto: Vida Press
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ropažnieks Jānis laimē iespaidīgu naudas summu. "Sākumā domāju, ka tie ir 10 eiro..." 11
  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 29
  • Zanes eksperiments ar rīsiem kļūst par īstu sensāciju Latvijā  33