Pentagons zuņo, ka Ziemeļkorejas starpkontinentālā ballistiskā raķete "KN-08", "visticamāk, varētu" trāpīt ASV, ja tā tiks veiksmīgi izstrādāta.

Pentagons: Ziemeļkorejai nav tehnoloģijas kodoltrieciena nodarīšanai ASV 11

Pasaulē
2016. gada 13. februārī 11:18 2016. gada 13. februārī 11:18
Ziemeļkoreja ir apņēmusies uzbrukt ASV ar kodolraķeti, taču to nevar izdarīt bez ārējas palīdzības sakarā ar trūkumiem savās tehnoloģijās, piektdien paziņoja Pentagons.

Kā teikts Pentagona ziņojumā Kongresam, Ziemeļkorejas starpkontinentālā ballistiskā raķete "KN-08", "visticamāk, varētu" trāpīt ASV, ja tā tiks veiksmīgi izstrādāta. Tomēr Ziemeļkoreja nav bijusi spējīga veikt šīs ārkārtīgi sarežģītās raķetes izmēģinājuma lidojumus un šobrīd tā kā ieroču sistēma ir vāja.

Progresa gaita būs arī daļēji atkarīga no tā, cik daudz tehnoloģijas un citas palīdzības tā var gūt no citām valstīm, teikts ziņojumā.

Phenjana izmēģina dažāda veida tehnoloģijas, lai varētu nodarīt triecienu ASV ar kosmosā palaistām starpkontinentālajām ballistiskajām raķetēm, taču tai nav tehnikas, kas no kosmosa atgrieztos atpakaļ uz Zemes, piebilsts ziņojumā.

Novembrī cietis izmēģinājums palaist ballistisko raķeti no zemūdenes.

Kā ziņots, Ziemeļkoreja pagājušajā svētdienā palaida raķeti, apgalvojot, ka tā sekmīgi ievadījusi orbītā mākslīgo Zemes pavadoni, taču ASV un Ziemeļkorejas kaimiņvalstis uzskata, ka Phenjana izmēģinājusi ballistisko raķeti, kas spējīga nest kodolieročus un sasniegt ASV kontinentālo daļu.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Māmiņu Aneti šokē Litenes pamatskolas skolotājas rupjība: "Manu bērnu saukā par idiotu un stulbeni" 57
Būt otrajai sievai. Tas nav tik vienkārši, kā izskatās 3
Viņas Majestātes titulu princesei Diānai izlēma atņemt Čārlzs, nevis karaliene
Skatīt visus komentārus