Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kerijs: "Mēs piedzīvojam smagāko humāno krīzi Eiropā kopš Otrā pasaules kara. ASV saprot šī drauda teju eksistenciālo dabu politikai un Eiropas dzīves būtībai."

ASV valsts sekretārs Kerijs: "Bēgļu krīze ir teju eksistenciāls drauds Eiropai" 13

Pasaulē
2016. gada 13. februārī 22:17 2016. gada 13. februārī 22:17
Bēgļu un imigrantu masveida ieplūdums Eiropā rada "teju eksistenciālu draudu" kontinentam, sestdien paziņoja ASV valsts sekretārs Džons Kerijs.

"Mēs piedzīvojam smagāko humāno krīzi Eiropā kopš Otrā pasaules kara," Minhenes Drošības konferencē pavēstīja Kerijs. "ASV saprot šī drauda teju eksistenciālo dabu politikai un Eiropas dzīves būtībai."

Viņš uzslavēja Vācijas kancleri Angelu Merkeli par "lielas drosmes izrādīšanu, palīdzot tik daudziem, kuriem vajag tik daudz", kā arī cildināja Eiropas kopienas, kas uzņemt no vardarbības bēgošos cilvēkus un savā sabiedrībā noraida neiecietību un rasismu.

Atbilstoši ES robežaģentūras "Frontex" datiem pērn ES ieradušos nelegālo imigrantu skaits pārsniedz 1,2 miljonus.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 14
Miris 5 gadus vecais Vladiks, kurš nonāca komā pēc zobārsta apmeklējuma 22
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Skatīt visus komentārus