Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sagrūstot šai ēkai, izdzīvoja 270 cilvēki. 95 tika evakuēti, bet 175 tika izvilkti no ēkas drupām, liecina amatpersonu jaunākā informācija.

Taivānas zemestrīcē bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 116 2

Pasaulē
2016. gada 14. februārī 14:40 2016. gada 14. februārī 14:40
Pagājušajā nedēļā Taivānā notikušajā zemestrīcē bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz 116 pēc tam, kad glābēji no gruvešiem ir izvilkuši pēdējo upuru mirstīgās atliekas un pārtraukuši meklēšanas darbus.

114 no upuriem zaudēja dzīvību, Tainaņas pilsētā sagrūstot 1989.gadā uzceltam 17 stāvus augstam dzīvokļu kompleksam "Vei Guaņ", kurā viņi dzīvoja.

Sagrūstot šai ēkai, izdzīvoja 270 cilvēki. 95 tika evakuēti, bet 175 tika izvilkti no ēkas drupām, liecina amatpersonu jaunākā informācija.

Jau vēstīts, ka varasiestādes šonedēļ aizturēja šī kompleksa attīstītāju Liņu Minhuju un divus arhitektus aizdomās par cilvēku nāves izraisīšanu aiz nolaidības.

Tainaņas pašvaldības ierēdņi paziņoja, ka inspicēs vairākus desmitus citu ēku, kuras cēlusi Liņa firma, un šajā kompleksā nesagruvušās ēkas.

Zemestrīces stiprums bija 6,4 magnitūdas un tās epicentrs atradās 39 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Gaosjunas, kas ir Taivānas otrā lielākā pilsēta un nozīmīga osta. Pazemes grūdiena epicentrs atradās desmit kilometru dziļumā.

Taivāna atrodas netālu no divu tektonisko plātņu savienojuma vietas, un to regulāri skar zemestrīces.

BNS / Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 34
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 34
Pievienot komentāru