Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Hašogi slepkavība: atrastas ķimikāliju pēdas, kas, visticamāk, izmantotas, lai atbrīvotos no līķa 7

Pasaulē
9. novembrī 16:20 2018. gada 9. novembrī 16:20
Jauns.lv / LETA
Saūda Arābijas ģenerālkonsula Mohammada al Otaibi rezidencē Stambulā atrasta fluorūdeņražskābe un citas ķimikālijas, kas, visticamāk, izmantotas, lai atbrīvotos no noslepkavotā žurnālista Džamala Hašogi līķa, laikrakstam "Al Jazeera" atklājis kāds avots Turcijas ģenerālprokuratūrā.

Avots sacīja, ka ķimikālijas atrastas akā Otaibi rezidencē Stambulā. Otaibi pirms rezidences pārmeklēšanas Turciju pameta.

"Al Jazeera" ceturtdien ziņoja, ka Turcijas izmeklētājiem izdevies paņemt paraugus no akas, kad viņiem pagājušajā mēnesī pirmo reizi tika atļauts ieiet konsula rezidencē.

"Mēs zinām, ka naktī no 16. uz 17.oktobri, kad Turcijas izmeklētāji strādāja rezidencē un vēlējās iegūt pilnu piekļuvi dārzam un akai, viņiem atļauja netika dota," bet izmeklētājiem tomēr izdevās paņemt dažus paraugus no akas, ziņoja "Al Jazeera".

"Šie paraugi ir apstrādāti un sniedz pierādījumus, ka tur atradusies fluorūdeņražskābe un citas ķimikālijas," ziņoja laikraksts, piebilstot, ka arī paraugos, kas tika paņemti no kanalizācijas sistēmas diplomātiskajā rajonā, atrasta skābe.

ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks un Saūda Arābijas kroņprinča Mohammeda bin Salmana kritiķis Hašogi 2.oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību "dūru cīņā", līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā.

Turcijas prokurors pagājušajā nedēļā apstiprināja, ka Hašogi iepriekš izplānotas slepkavības gaitā nožņaugts, tiklīdz viņš 2.oktobrī ienācis konsulātā. Viņa līķis sadalīts un iznīcināts.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Politiķi un sabiedrībā zināmi ļaudis pulcējas prezidenta rīkotā pieņemšanā par godu Latvijas 100. gadadienai 41
234 999 eiro vērto simtgades salūtu "Saules mūžs" klātienē noskatījušies vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju 172
Superēdiens veselībai - buljons. Kā to izvārīt garšīgu un aromātisku? 3
Skatīt visus komentārus

Принц Чарльз появился на обложке вместе с шестимесячным внуком

Растут не по дням: Энрике Иглесиас показал подросших близнецов от Анны Курниковой