Ar Zikas vīrusu var inficēties no "Aedes" ģints odu kodieniem, un tas tiek saistīts ar pieaugošu gadījumu skaitu, kad Latīņamerikā, īpaši Brazīlijā, ir piedzimuši bērni ar pārmērīgi mazu galvu un smadzenēm.

Pasaules Veselības organizācija publicē vērienīgu plānu cīņai ar Zikas vīrusu

Pasaulē
2016. gada 17. februārī 18:20 2016. gada 17. februārī 18:20
Pasaules Veselības organizācija (PVO) trešdien publiskoja plānu cīņai ar Zikas vīrusu, sakot, ka tā un citu darbību īstenošanai ir nepieciešami 56 miljoni ASV dolāru (50 miljoni eiro).

PVO norādīja, ka 25 miljoni dolāru (22 miljoni eiro) ir nepieciešami šī plāna īstenošanai, bet 31 miljons dolāru (28 miljoni eiro) ir vajadzīgi, lai finansētu nozīmīgāko partneru darbību.

"Stratēģija koncentrējas uz partneru, ekspertu un resursu mobilizēšanu un koordinēšanu, lai palīdzētu valstīm uzlabot Zikas vīrusa un ar to iespējami saistīto traucējumu uzraudzību," uzsvērts PVO paziņojumā.

Prioritāšu vidū ir arī Zikas vīrusu pārnēsājošo moskītu skaita kontrole, kā arī informācijas sniegšana par draudošo risku, padomi un aizsardzības pasākumi, medicīniskās palīdzības sniegšana inficētajiem un ātra vakcīnu izstrādāšana, atklāja PVO.

Organizācija paziņoja, ka tā sākotnējo darbību finansē ar naudu no ārkārtas situāciju fonda.

Ar Zikas vīrusu var inficēties no "Aedes" ģints odu kodieniem, un tas tiek saistīts ar pieaugošu gadījumu skaitu, kad Latīņamerikā, īpaši Brazīlijā, ir piedzimuši bērni ar pārmērīgi mazu galvu un smadzenēm.

Zikas vīruss pirmoreiz tika konstatēts 1947.gadā Āfrikā, bet tika uzskatīts par relatīvi vieglu slimību, līdz pērn tika paziņots par tā pašreizējo uzliesmojumu Latīņamerikā.

Biežākie vīrusa slimības simptomi ir drudzis, izsitumi, locītavu sāpes, iekaisušas acis, var būt arī galvassāpes, acu sāpes, vemšana un neiroloģiskas komplikācijas. Simptomi ilgst no dažām dienām līdz nedēļai. Smagas slimības formas gadījumā nepieciešama hospitalizācija.

Pret Zikas vīrusu līdz šim nav izstrādāta vakcīna vai zāles.

 

LETA / Foto: Reuters/AFP/EPA

Citi šobrīd lasa

Nevainīga jaunā drona testēšana izvēršas par īstu trilleri
"Tikai neķiķiniet, to darot" - populārā jūtūbere Patrīcija no Rēzeknes atklāj savus nevainības zaudēšanas trikus 49
Dramatisks skats Slokā: jēgu pārdzēris svinētājs skurbuli izguļ zem vilciena 30
Pievienot komentāru