Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lai atturētu Krieviju no tālākas agresijas reģionā, ASV prezidents Baraks Obama plāno ievērojami palielināt smago ieroču, militārās tehnikas un cita aprīkojuma klātbūtni Centrālajā un Austrumeiropā.

ASV izvieto tankus un artilēriju Norvēģijas alās 3

Pasaulē
2016. gada 19. februārī 11:40 2016. gada 19. februārī 11:40
Lai pastiprinātu savu klātbūtni Krievijas robežas tuvumā, ASV izvieto tankus, artilēriju un loģistikas aprīkojumu Norvēģijas alās.

Par aprīkojuma izvietošanu Norvēģijas alās piektdien paziņoja ASV Jūras kājnieku 2.ekspedīcijas brigādes pulkvedis Viljams Bentlijs.

Viņš norādīja, ka šāda aprīkojuma izvietošana ļaus samazināt izdevumus un paātrināt operācijas krīzes situācijās.

Alas, kurās ierīkota klimata kontrole, atrodas Norvēģijas vidienē, bet precīza to atrašanās vieta netiek atklāta.

ASV militārā aprīkojuma izvietošana tur sākās jau 1981.gadā Aukstā kara laikā, lai stiprinātu NATO aizsardzības iespējas pret Padomju Savienību.

Pēc Aukstā kara beigām ASV šaubījās, vai saglabāt alu kompleksu, norādīja Atlantijas padomes Transatlantiskās drošības iniciatīvas direktors Magnuss Nordenmens.

Lai glābtu alu kompleksu, Norvēģijas valdība pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados piekrita palīdzēt segt tā uzturēšanas izmaksas, sacīja Nordenmens, kurš apspriedis šo jautājumu ar Norvēģijas aizsardzības ministru.

Alu komplekss, kur izvietota militārā tehnika, ir moderns komplekss ar stingru drošību. Tajā strādā aptuveni 100 norvēģu un amerikāņu darbinieki un tajā atrodas pietiekami daudz militārās tehnikas 15 000 jūras kājnieku atbalstīšanai.

Alās izvietotais aprīkojums iepriekš izmantots atbalsta operācijās Irākā, liecina Nordenmena sniegtā informācija.

Lai atturētu Krieviju no tālākas agresijas reģionā, ASV prezidents Baraks Obama plāno ievērojami palielināt smago ieroču, militārās tehnikas un cita aprīkojuma klātbūtni Centrālajā un Austrumeiropā.

Mainoties ģeopolitiskajai ainavai, alas atkal atguvušas savu stratēģisko nozīmi, pieļauj eksperti.

Aptuveni 6500 vienības no alās izvietotā militārā ekipējuma tiks izmantotas šomēnes plānotajās militārajās mācībās "Cold Response 16", kurās piedalīsies 12 NATO sabiedrotie un partneri un vairāk nekā 16 000 karavīru.

LETA / Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 20
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 21
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības
Pievienot komentāru