Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Austrija noraida ES pārmetumus par stingrākas imigrācijas politikas ieviešanu 5

Pasaulē
2016. gada 20. februārī 21:35 2016. gada 20. februārī 21:35
Austrijas iekšlietu ministre Johanna Mikla-Leitnere sestdien noraidīja Eiropas Savienības (ES) pārmetumus par Vīnes valdības plānu turpmāk no imigrantiem pieņemt ne vairāk kā 80 pieteikumus pēc patvēruma dienā. Ministre norādīja, ka ES migrācijas komisāra vēstule "nosūtīta uz nepareizu adresi".

"Tam vajadzētu būt vispārzināmam faktam, ka Austrijai nav ES ārējās robežas, un līdz ar to tā nav pirmā drošā valsts, kurš šie cilvēki (imigranti) nonāk," skaidroja ministre.

"Ja visi pieturētos pie šīs [ES imigrācijas ministra Dimitra Avramopula] vēstules satura, tad Austrijai nebūtu ar to problēmu. Bet vēstule pavisam noteikti nosūtīta uz nepareizu adresi," norādīja Mikla-Leitnere.

Sūdzības vajadzētu sūtīt uz tām drošajām valstīm, kuras imigranti šķērso pa ceļam uz Austriju, viņa piebilda.

Vīne apgalvo, ka ierobežojumi ir nepieciešami, jo ES plāns ar Turcijas palīdzību samazināt bēgļu plūsmu joprojām nedarbojas.

ES komisārs Avramopuls ceturtdien nosūtīja Miklai-Leitnerei vēstuli, kurā pauda pārliecību, ka jaunie ierobežojumi "neatbilst Austrijas saistībām Eiropas un starptautisko tiesību jomā".

Arī Austrijas kanclers Verners Faimans uzsvēris, ka Austrija no sava lēmuma neatteiksies.

Atbilstoši ES robežaģentūras "Frontex" datiem nelegālo imigrantu skaits, kuri pērn ieradušies ES, pārsniedz 1,2 miljonus.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 36
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 38
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Skatīt visus komentārus