Kameronu gaida smaga cīņu, lai, no vienas puses, saglabātu toriju vienotību, bet, no otras, pārliecinātu vēlētājus, ka viņam izdevies panākt no Briseles pietiekami labu vienošanos, lai tie referendumā balsotu par palikšanu ES sastāvā.

Kamerons parlamentā mudinās deputātus atbalstīt Lielbritānijas palikšanu ES 6

Ārzemēs
2016. gada 22. februārī 12:43
Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons pirmdien iepazīstinās likumdevējus ar panākto vienošanos par Eiropas Savienības (ES) reformām, cerot gūt pietiekamu atbalstu savai kampaņai par palikšanu blokā, kurai svētdien nopietnu triecienu deva Londonas mēra Borisa Džonsona paziņojums par piesliešanos eiroskeptiķiem.

Lai gan Kameronam izdevies panāk vairuma kabineta locekļu atbalstu kampaņai par palikšanu ES, seši ministri, tostarp viens no viņa tuvākajiem līdzgaitniekiem - tieslietu ministrs Maikls Govs, paziņojuši, ka aicinās balsot par izstāšanos.

Arī lielu popularitāti baudošais Džonsons, kas tiek uzskatīts par iespējamo pretendentu uz Konservatīvās partijas līdera amatu, svētdien paziņoja, ka Kamerona panāktā vienošanās faktiski neko nemaina Lielbritānijas attiecībās ar ES.

Laikrakstā "The Daily Telegraph" publicētā komentārā Londonas mērs norādījis, ka ES projekts ir pārveidojies un attīstījies tādā veidā, ka kļuvis "neatpazīstams".

"Mēs piedzīvojam lēnu un nemanāmu tiesiskās kolonizācijas procesu, ES iefiltrējoties ikvienā publiskās politikas jomā," raksta Džonsons, piebilstot, ka gaidāmais referendums ir tikai reizi mūžā dota iespēja mainīt attiecības ar Briseli.

Kameronu gaida smaga cīņu, lai, no vienas puses, saglabātu toriju vienotību, bet, no otras, pārliecinātu vēlētājus, ka viņam izdevies panākt no Briseles pietiekami labu vienošanos, lai tie referendumā balsotu par palikšanu ES sastāvā.

Arī vairāki desmiti deputātu, kas parlamentā pārstāv konservatīvos, ļāvuši noprast, ka iesaistīsies ES pretinieku kampaņā. Par to paziņojis arī toriju kandidāts kļūšanai par Džonsona pēcteci Zaks Goldsmits.

Tabloīds "Daily Mail" pirmdienas ievadrakstā norāda, ka Džonsona piesliešanās tā dēvētā "Bexit'a" kampaņai var kļūt par izšķirošu faktoru eiroskeptiķu nometnes uzvaras nodrošināšanai. Vienlaikus laikraksts norāda uz gaidāmo "necivilizēto karu" ("uncivil war") konservatīvo rindās.

Tajā pašā laikā Kameronam viņa kampaņā par palikšanu ES ir atbalsts no tādiem ietekmīgiem politiķiem kā iekšlietu ministre Terēza Meja, ārlietu ministrs Filips Hamonds un aizsardzības ministrs Maikls Falons.

Premjeru šajā jautājumā atbalsta arī lielākā opozīcijas partija - leiboristi.

Laikraksts "Financial Times" svētdien vēstīja, ka atbalsta vēstuli palikšanai ES gatavojas parakstīt arī aptuveni puse no 100 lielāko Lielbritānijas uzņēmumu vadītājiem, tostarp "Shell", "Rio Tinto" un BT vadītāji.

LETA/Foto: EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 164
  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 26
  • Mirusi tautā cienītā onkoloģe Sarmīte Baltkāje 15